SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi’nde Zorya Luhansk ile Manchester United’ın karşılaştığı maç öncesi Ukrayna’nın Odessa kentinde taraftarlar arasında olaylar çıktı.

Ukrayna medyasında yer alan haberlere göre, Manchester United’a gönül veren Ukraynalı ve komşu ülkelerden gelen taraftarlar, maç öncesi İngiliz taraftarlara sevgi gösterisinde bulundu. Bunun üzerine İngiliz taraftarlar, Ukraynaca tezahüratla karşılık vererek teşekkür etti. Tam bu sırada bir grup holigan, şişe ve sert cisimlerle İngiliz taraftarlara saldırdı. Olayda yaralananların olduğu, bazı Ukraynalı taraftarların da gözaltına alındığı bildirildi.

08 Aralık 2016Ukraynalı holiganlar, Beşiktaş`tan intikam almak istemiş!İlgili Haberi Oku

Ukrayna’da farklı takımları tutan fanatik taraftar gruplarının haberleştiği “Troublemakers …Ultras Action” adlı sosyal medya sayfasında, Dinamo Kievli holiganlarla birlikte Beşiktaşlılara da saldıran HVF, The Club, Parni SS, MG gibi grupların, Manchester United taraftarlarına yönelik saldırıları da organize ettiğine dair duyurular yer aldı.

Aynı gruplar Odessa’da Zorya Luhansk – Fenerbahçe maçı öncesi Fenerbahçeli taraftarlara da saldırmış, bazı taraftarlar yaralanmıştı. Dinamo Kiev-Beşiktaş maçındaki güvenlik zafiyeti ve çıkan olayların ardından, Zorya Luhansk – Mancherster United karşılaşmasında çok sayıda polis ve askerin güvenliği sağlaması dikkati çekti.