SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olcan Adın’ın maaşını Galatasaray tamamlayacak!

Akhisar Belediyespor ile anlaşan Olcan Adın, Manisa ekibiyle 1.8 milyon Euro'nun altında bir anlaşmaya imza atarsa ücretini Galatasaray tamamlayacak.

Güncellenme: 15:57, 09/12/2016
Olcan Adın’ın maaşını Galatasaray tamamlayacak!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor’un ara transfer öncesi renklerine bağladığı Olcan Adın, Galatasaray’da 2 yıl boyunca senede 1.8 milyon Euro almak yerine futbola dönüp, yeşil-siyahlı forma altında zorlu bir mücadelenin içine girmeyi tercih etti.

Sezon başında Olcan’ın 31 Mayıs 2018’e kadar süren mukavelesini tek taraflı fesheden Galatasaray, başka bir takımla anlaşmadığı taktirde yönetmelik gereği tecrübeli futbolcuya sözleşmesinde yer alan yıllık 1.8 milyon Euro’yu ödeyecekti. Herhangi bir kulüple anlaşamayıp boşta kalan Olcan Adın, bu sezonun ilk yarısı için 900 bin Euro almayı şimdiden hak etti.

Ancak Galatasaray’dan alacağı paraya güvenip yan gelip yatmak yerine antrenmanlarına tek başına devam eden 31 yaşındaki Olcan, bir yandan da transfer tekliflerini beklemeye başladı. Trabzonspor ve Gaziantepspor’da da birlikte çalıştığı Akhisar Belediyespor teknik direktörü Tolunay Kafkas’ın, “Sana ihtiyacım var. Akhisar’a gel” çağrısı üzerine yönünü Akhisar Belediyespor’a çeviren Olcan, yeşil-siyahlı kulüple ara transferde başlamak üzere 1.5 yıllık ön anlaşma yaptı.

Akhisar Belediyespor’dan alacağı ücret açıklanmayan Olcan’ın Galatasaray’dan alması gereken yıllık 1.8 milyon Euro’nun altında bir rakama anlaşmışsa, aradaki farkı yine sarı kırmızılı kulübün ödeyeceği bildirildi.