SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cristiano Ronaldo yıllık gelirini açıkladı

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve Euro 2016 şampiyonu olan Cristiano Ronaldo, 2015 yılındaki gelirlerini açıkladı.

Görkem ÇOKSEZEN
Güncellenme: 21:06, 09/12/2016
Cristiano Ronaldo yıllık gelirini açıkladı

Dünyanın en gözde futbolcularından olan Real Madrid yıldızı Cristiano Ronaldo, bu sefer kaslarını değil cüzdanını gösterdi. Vergi kaçakçılığı yaptığı yönünde çıkan haberler üzerine mali bilançosunu açıklayan Portekizli futbolcunun 2015 yılındaki gelirleri dudak uçuklattı.

Cristiano Ronaldo’nun 2015 senesinde 228.2 milyon Euro (837 milyon TL) net gelir elde ettiği ifade edildi. Ronaldo’nun kazanadığı bu paraların sadece 23.5 milyon Euro kadarı İspanya içinden. Portekizli’nin diğer gelirleri de yıldız oyuncunun dünyanın çeşitli yerlerinde yaptığı ticari faaliyetlerden ve sponsorlardan geliyor. Bu hesaplara göre Ronaldo 2015 senesinde günlük 2 milyon 291 bin 263 TL cebe indirdi.

ronaldo-gelir

Peki bu değirmenin suyu nereden geliyor? İşte Ronaldo’nun ana gelir kaynakları:

Real Madrid: Yıldız oyuncu, kulübü Real Madrid’den haftalık vergiler hariç 436 bin Euro kazanıyor.

Nike: 2003’ten bu yana Ronaldo’nun malzeme sponsoru olan Nike, yıldız futbolcuya ciddi yatırım yaptı. Nike az bir zaman önce NBA yıldızı LeBron James ile 1 milyon dolar değerinde ömür boyun sponsorluk anlaşması yapmıştı. Ronaldo ile de buna benzer bir anlaşmanın olduğu söyleniyor.

Armani: David Beckam’dan Armani markasını devralan 31 yaşındaki futbolcu, bu markanın jeanslerini ve iç giyim ürünlerinin yüzü oldu.

Tag Heuer: Dünyaca ünlü saat markası ile 2014’ten bu yana anlaşması bulunan futbolcu buradan geçen sene 26.3 milyon Euro kazandı.

CR7: Ronaldo’nun futbol dünyasında bilinen kısa adı ‘Cr7’ ismiyle piyasaya çıkardığı bir iç giyim firması var. Ronaldo iç giyim ürünlerinin yanı sıra spor kıyafetleri ve çorap çeşitleri de satıyor. Bunların tanıtımını yıldız oyuncu bizzat yapıyor.

CR7 OTELLERİ: Pestana Hotel Group ile ortaklık kuran Real Madrid’in yıldızı, 65 milyon Euro’ya 4 otele ortak oldu. Lizbon’da yer alan bir otelin geceliği 200 Euro. 82 otalı otelde Cr7 isimli suitler var ve geceliği 1000 Euro.

Cristiano Ronaldo parfümleri: Birçok dünya çapında oyuncu gibi Ronaldo’nun da bir parfüm markası var. İki çeşit parfümü bulunan Ronaldo’nun bu ürünleri 35-65 Euro arasında değişiyor.

Training Gear Six Pad: Ronaldo, Japon icadı bir kas geliştirici aletin de tanıtıcılığını yapıyor. Gear Six Pad isimli alet, vücudun belirli bölgelerine gönderdiği sinyallerle size kaslı bir vücut vaadediyor.

ronaldo-745756

Yayınlanma Tarihi:20:38,