SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ciddiyet

9 Aralık 2016

Fenerbahçe maç öncesi puan olarak nispeten rahat bir konumdaydı. Beraberlik kesin yetiyordu hatta tek farklı yenilgiyle bile gruptan çıkma ihtimali vardı. Advocaat sahaya sürdüğü kadroyla maçı ne kadar ciddiye aldığını gösterdi. İdeal kadroyla oynamak tek başına yeterli değil kuşkusuz. Güçlü bir 11 çıkarabilirsiniz ama oyuncular rehavete girerse umulmadık neticelerle karşılaşılabilir. Dün hiçbiri geçerli değildi. Sarı- lacivertliler daha ilk dakikadan itibaren yüksek konsantrasyonla mücadele ettiler.

Geriye çekilmek, beraberliğe yatmak gibi bir taktikleri yoktu. İlk 15 dakika önemli pozisyonlar yakalandı. Bir ara Feyenoord oyunu dengeledi. Bu anlarda Volkan kritik kurtarışlarıyla takımına güç verdi. Moussa Sow'un artık klasik haline gelen röveşata golü, ev sahibi ekibin direncini kırdı. Sonrası karşılıklı ataklarla geçse de temsilcimiz ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmadan tur atlamayı başardı.

Sakatlığını atlatan Lens enerjisiyle hücuma önemli katkı yaptı. Sezona kötü başlayan Moussa Sow'a röveşata golleri büyük moral verdi. Artık oyunda daha çok kendini gösteriyor. Lens, Sow ve Van Persie üçlüsü sarı-lacivertliler için ideal hücum hattı oldu. Fenerbahçe'nin hâlâ transfere ihtiyacı var. Dün sözkonusu olmadı ama savunmayı geride kuran takımlara karşı ciddi zaaflar mevcut.

En azından orta sahada hücumu destekleyecek bir oyuncunun varlığı gelişim sürecini hızlandırabilir. Şu an en büyük avantajları Advocaat'ın ciddiyeti. Hollandalı çalıştırıcı takımda huzuru sağladı, profesyonelliğiyle oyuncularına güven verdi. 2 ay önce yerden yere vurulan bir takımın ayağa kalkması onun sayesinde.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek