SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Osmanlıspor ve Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri

UEFA Avrupa Ligi'nde temsilcilerimiz Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor pazartesi günü çekilecek olan son 32 turu kuralarında seri başı olacaklar. İşte takımlarımızın muhtemel rakipleri...

Güncellenme: 00:48, 09/12/2016
Beşiktaş, Osmanlıspor ve Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor’un muhtemel rakipleri beli oldu. UEFA Avrupa Ligi’ndeki son maçında Feyenoord’u deplasmanda 1-0 yenerek adını bir üst tura yazdırmayı başaran temsilcimiz Fenerbahçe, Zurich’i son maçta yenip bir üst tura çıkan Osmanlıspor ve Şampiyonlar Ligi’ni 3. sırada bitirerek Avrupa Ligi’nde devam edecek Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri belli oldu. Peki, temsilcilerimizin muhtemel rakipleri kimler?

UEFA Avrupa Ligi’nde oldukça başarılı bir grafik çizen temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Osmanlıspor aldıkları sonuçlarla bulundukları gruplardan lider çıktılar ve adlarını bir üst tura yazdırmayı başardılar. Bir başka temsilcimiz Beşiktaş ise Şampiyonlar Ligi’ni 3. sırada bitirerek yoluna Avrupa Ligi’nde devam edecek. UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna devam edecek olan temsilcilerimiz Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor’un muhtemel rakipleri belli oldu. İşte, temsilcilerimizin muhtemel rakipleri.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nu lider tamamladığı için UEFA Şampiyonlar Ligi’nden gelecek en iyi 4 üçüncü takımla eşleşmeyecek. Beşiktaş, Tottenham, Kopenhag ve Lyon bu durumda Fenerbahçe’nin rakibi olamayacak. Ayrıca aynı grupta yer aldıkları için Manchester United da Fenerbahçe’nin rakibi olamayacak.

Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri

Olympiakos, St. Etienne, AZ Alkmaar, Astra Giurgiu, Gent, Krasnodar, PAOK, Villarreal, Mönchengladbach, Rostov, Legia Varşova, Ludogorets

Ayrıca F Grubu’nda ertelenen Sassuolo – Genk maçı ile G, ve K Grubu’ndaki maçların ardından diğer muhtemel rakipler de netleşecek. (I Grubu’nda Krasnodar ikili averajdan dolayı ikinciliği garantiledi)

Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde en iyi 4 üçüncü içerisinde yer aldığı için UEFA Avrupa Ligi’ndeki grup liderleriyle karşılaşmayacak.

Manchester United, Olympiakos, St. Etienne, AZ Alkmaar, Astra Giurgiu, Gent, Krasnodar, PAOK, Villarreal, Mönchengladbach, Rostov, Legia Varşova, Ludogorets

Osmanlıspor’un muhtemel rakipleri

Osmanlıspor da grubu lider tamamlamayı başardı. Lider Osmanlıspor da Şampiyonlar Ligi’nde gelen en iyi 4 üçüncü ile eşleşmeyecek. Ayrıca aynı gruptan geldikleri için Osmanlıspor, Villarreal ile de eşleşemeyecek.

Manchester United, Olympiakos, St. Etienne, AZ Alkmaar, Astra Giurgiu, Gent, Krasnodar, PAOK, Mönchengladbach, Rostov, Legia Varşova, Ludogorets

Yayınlanma Tarihi:00:36,