SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hıncal Uluç: Beşiktaş’ın 6-0 yenilmesi hayırlı oldu

Spor yazarı Hıncal Uluç, Beşiktaş'ın Dinamo Kiev deplasmanında aldığı 6-0'lık mağlubiyeti 'Hayırlı yenilgi' olarak değerlendirdi.

Güncellenme: 10:34, 08/12/2016
Hıncal Uluç: Beşiktaş’ın 6-0 yenilmesi hayırlı oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu son maçında Dinamo Kiev’e deplasmanda 6-0 yenilen Beşiktaş’ta mağlubiyetin yankıları sürüyor. Hemen hemen bütün spor yazarının mağlubiyeti maçın hakemi Craig Thompson’a bağlamasının aksine Hıncal Uluç, yenilginin Beşiktaş için hayırlı olacağını savundu.

08 Aralık 2016Beşiktaş`a UEFA`dan ceza geliyorDinamo Kiev­-Beşiktaş maçında yaşanan taraftar olayları nedeniyle UEFA'nın iki kulübe de ceza vereceği öne sürüldü. İlgili Haberi Oku

Hıncal Uluç, Sabah gazetesinde ‘Hayırlı yenilgi’ başlığı ile yazdığı yazısında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Beşiktaş’ın gurup sonuncusu (6-0’a rağmen hala sonuncu) Kiev’e yenilmesi, hem de bu skorla yenilmesi hayırlı oldu.

Bir defa bu Şenol Güneş ve bu medya kafasıyla Şampiyonlar Ligi’nde tur atlamak hayaldi. Avrupa Ligi, çok daha kolay.

İkincisi.. 6-0, Şenol Güneş’e “Ayıltma Tokatı” gibi gelecek bir sonuç.. Dün Erman Hocamın dediği gibi “Aynaya bakarsa” bir…

“Her şeyin sorumlusu benim” lafını eleştirilerin önünü kesmek, şövalyelik yapmak için değil, bu takımı bu hale getirenin kendi yanlışları olduğuna gerçekten inanarak söylemişse, iki, oturur, düşünür.

Hatalarının listesini yapar..

Mesela.. “Aralık ayı geldi, ben hala bir ideal 11 kuramadım” der..

Mesela.. “Her maçımda bir sebeple takımı korkak oynattım. Rakip zorlu ise, baştan beraberliği hedefledim. Rakip zayıfsa, öne geçer geçmez, farkı arttırmayı asla düşünmeyip hemen, savunma ve skoru bağlama hamlesi yaptım. Korku,futbolcuların içine işledi” der..

Bunlar da, Beşiktaş’ı daha kolay Avrupa Liginde finale taşımaya yeter!. Şampiyonlar Liginin ilk eleme turunda silinmekten iyi değil mi, bu?.

Şenol Güneş kendine gelirse.. İçindeki korkuları yenerse, sezon sonunda bu “Hayırlı oldu” deyişime bir daha bakarız!”

Yayınlanma Tarihi:10:33,