SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan nasıl çıkar?

Fenerbahçe tüm sezonu etkileyecek olan Feyenoord karşılaşması için galibiyete kitlenmiş durumda... Temsilcimizin UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam etmesi için tek farklı yenilgi bile yetecek!

Güncellenme: 12:15, 08/12/2016
Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan nasıl çıkar?

UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nun son maçında Feyenoord ile deplasmanda karşılaşacak olan temsilcimiz Fenerbahçe’de tek düşünce turlamak!

Sarı-lacivertliler deplasmanda Feyenoord’u yendiği takdirde diğer maçın skorunu düşünmeden turu geçmiş olacak. Beraberlikte de turu geçecek olan Fenerbahçe’ye yenilgi bile yarıyor! Kadıköy’de rakibini 1-0 yenen temsilcimiz, Hollanda’da tek farklı yenilgilerde bile avaraj sayesinde turu geçen taraf olacak. Kanarya berabere kalıp, Manchester United, Zorya’yı yense bile United lider oluyor ancak Fenerbahçe de ikinci olarak gruptan çıkıyor.

Feyenoord, Fenerbahçe’yi mağlup ederse işler karışıyor. O zaman Feyenoord ve Fenerbahçe’nin puanları eşitleniyor. Dolayısıyla United maçının sonucu da önemli oluyor. Burada birçok olasılık devreye giriyor. Feyenoord, Fenerbahçe’yi yenerse iki takım 10 puanda oluyor. Manchester United da Zorya ile berabere kalırsa, bu kez üç takım da 10’ar puanda oluyor.

Üç takım da eşit puanda olduğunda Zorya maçları devre dışı bırakılıp, 3 takım arasında bir lig oluşturulup yani 3’lü averaj devreye girip, alınan puanlara bakılıyor ancak bu 3 takım da birbirlerini yenmiş olduklarından o puanlar da eşit oluyor. Bu kez aralarındaki genel averaja bakmak gerekiyor. Manchester United, takımlar arasında en çok gol atan olduğu için bu kez Feyenoord ve Fenerbahçe’yi geride bırakarak gruptan çıkmayı garantiliyor.

Puan Durumu

FENERBAHÇE 10 puan

M. United 9 puan

Feyenoord 7 puan

Zorya 2 puan

Yayınlanma Tarihi:12:05,