SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirören: Döviz hesabını kapattık

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nasihatini dinlediklerini ve 10 gün önceden döviz hesabını kapattıklarını söyeldi.

Güncellenme: 22:04, 07/12/2016
Yıldırım Demirören: Döviz hesabını kapattık

Federasyon olarak döviz hesaplarını kapattıklarını belirten TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “Futbol Federasyonu olarak yönetim kurulu toplantımızı belirli zamanlarda değişik illerde yapıyoruz. Amacımız oradaki kulüplerimizi, amatör kulüplerimizi görerek daha doğru kararlar almak istiyoruz. Yarın da toplantımızı Samsun'da yapacağız. Az önce bakanımız ile birlikte Samsun stadyumunu gezdik. Mart ayında ilk maçı oynayacaklarını düşünüyorum. Biz de buradan söz vererek milli maçımızın bir tanesini burada oynayacağız. Yönetime geldiğimizden beri amatör sporlar bizim için çok önemli. Tabii biz amatör sporların futbol bölümüne bakıyoruz. Futbol bölümüne de ayrı bir önem veriyoruz. Çünkü futbol Türkiye'de siyasetten sonra ikinci geliyor. Toplumları bir araya getiren, kardeşlik duygusunu birbirimizle kaynaşmasını sağlayan en önemli unsurdur. Bunun için de her sene belli bir bütçeyi amatör sporlara ayırıyoruz.

Cumhurbaşkanımızın verdiği nasihati biz 10 gün evvelinden yaptık. Federasyon olarak döviz hesabımızı kapattık, hepsini TL'ye çevirdik” diye konuştu.

KILIÇ: ANTRENÖR AÇIĞIMIZ VAR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda istedikleri başarıyı elde edemediklerini ve ülke olarak antrenör açıklarının olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından düzenlenen ‘2016 Sporun Enleri' programına katıldı.

Programda Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın'ın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun spor şehri. Spor şehri olmaktan gurur duyan, 19 Mayıs kimliği ile gurur duyan, Samsun kendini spora yönelik bir alt yapıda hazırlıyor. 2019 Cumhuriyetimizin 100. yılı olmak ile birlikte 2023 yılında yapılacak birçok etkinliğin 2019 yılında da birçok etkinliği Samsun'da da yapılmasına yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi. Dünya Judo Şampiyonu Samet Bulut'un konuşmasının ardından kürsüye çıkan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, 70 ildeki amatör sporlarda sağlıkçıların olduğunu büyük illerde de yüzde 70'lere kadar geldiklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:22:03,