SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vizyon

7 Aralık 2016

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e sezon başından bu yana bir şeyler oldu. Takımın başına geldiği ilk günden bu yana rakip kim olursa olsun kendi bildiğini oynattı, oynattığını da rakibine kabul ettirdi. Ancak bu sezon başından itibaren Beşiktaş her maç oynamak yerine her maça farklı bir anlayış ile çıkmaya başladı. Buna kadro tercihi konusundaki savunma ağırlıklı oyuncular da eklenince ortaya kafa karıştıran bir Beşiktaş çıktı.

Beşiktaş oynamalıydı. Ancak Fenerbahçe maçından bu yana sadece bu maça konsantre olan Şenol hoca, fazla motive olmuş olacak ki Beşiktaş'a top oynattırmayı unuttu. Dün gece Beşiktaş maçın başından itibaren savunmasını kendi kalesine o kadar yakın kurdu ki, Kiev takımına son derece geniş bir oyun alanı bıraktı. Eğer bu kadar geniş alan bırakırsan ilk dakikalarda golü yersin. Sonuçta senin karşında hücum gücü düşük oyunculardan kurulu bir Fenerbahçe yok.

Güzelim Beşiktaş'ın bu hale gelmesini tek sebebi sensin hocam kusura bakma. Biraz cesur olsaydın şimdi başka şeyler konuşuyor olacaktık. Bu seviyeler başka seviyeler. Sonra yerli hocalar şans istiyor. Vizyon meselesi bu vizyon. Klasik bir yerli hoca sorunu bu. Cesur olunca büyük hoca oluyorsun, büyük takım çalıştırınca değil.

Golden sonra bildiğimiz şeyler oldu sahada. Oyuncular inisiyatifi eline aldı ve oynamaya başladı. Yani maçın başında yapması gerekeni golü yedikten sonra yaptı.

DERBİDE KAYBETTİ

Beşiktaş'ın bu durumuna hortlayan Ivan Bebek tarzı hakem sahneye çıkınca 2-0 oldu skor ve 10 kişi kaldı Kara Kartal. Bu arada Beşiktaş turu dün gece değil Fenerbahçe maçında kaybetti. Kendi kariyerinin en önemli maçı da geride kaldı. Ha bu arada Şampiyonlar Ligi'nde devam etmek mi Avrupa Ligi'nde devam etmek mi? Bence Beşiktaş için daha hayırlı oldu. Yine de Türk halkına yaşattığınız güzellikler nedeniyle teşekkürler Beşiktaş.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek