SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın son haftalarda oynadığı vasat futbol Sarı Kırmızılı yönetimi devre arasında en az 2 transfer yapılması için harekete geçirmişti.  Ancak son bir ayda TL’nin Dolar ve Euro karşısında gerilemesi Galatasaray’ın transfer planlarını da alt üst etti. 2 aylık kur artışı döneminde Galatasaray’ın 2016 yılı bütçe zararı 40 milyon TL olumsuz etkilendi. Bununla birlikte UEFA’nın yakın kontrolü altında bulunan Sarı Kırmızılı kulüp, devre arası transferi için nasıl bir çözüm üreteceği de henüz bilinmiyor. Uzun süredir futbolcuların alacaklarını ödeyemeyen Sarı Kırmızılı kulüp, devre arasında transfer yapılması durumunda futbolcuların bu duruma tepki vermesinden de çekiniyor.

07 Aralık 2016Ünal Aysal yine dünya yıldızlarını getirecekCamianın baskılarına daha fazla direnemeyen eski Başkan Ünal Aysal, aday olacağını yakın çevresine açıkladı. Ünal Başkan, 100 milyon Euro'luk bütçe ve yıldızlarla gelecek.İlgili Haberi Oku

CHEDJOU GİDERSE BELKİ

Galatasaray’ın devre arasında transfer yapma şansı az da olsa var. Bu durumda gözden çıkarılan Chedjou’nun devre arasında ayrılmasına bağlı. Galatasaray’ın sözleşmesini uzatmaması üzerine, Kamerunlu oyuncunun menajerinin bir süredir Çin kulüpleri ile görüştüğü ve oyuncusuna kulüp aradığı bildirildi. Chedjou’nun ayrılması durumunda Galatasaray düşük bir bonservis geliri elde ettiği gibi, yarım sezonluk alacağı olan 1 milyon eurodan da tasarruf etmiş olacak.

RIEKERINK TRANSFERDE DEVRE DIŞI

Galatasaray’ın son haftalardaki futbolunun olumsuz görüntüsü Yönetim ile teknik direktör Riekerink arasındaki iletişimi de sınırlamış durumda. Takımın kötü futbolu sonrasında Riekerink’in devre arası transferi konusunda ısrarcı olamadığı gibi, transfere karışamaz hale getirdi. Yönetim’in Hollandalı teknik adama sormadan transfer planlarını yürüttüğü öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:14:43,