SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübelerine yakışmadı

7 Aralık 2016

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde çaldığı, çalmadığı düdüklerle, gösterdiği, göstermediği kartlarla, otorite zaafı ile tartışmaya bile açık olmayan yanlış kararlarıyla göçtü Hüseyin Göçek. Göçek evladım, uğraşıp duruyorsun çok koşacağım diye, kafayı takmışsın koşmaya, aklın koşuyla meşgul olunca nasıl yöneteceksin maçı? Ayrıca sadece çok koşunca iyi hakem olunmuyor! Kararların yanlış olunca istersen neft yağı sür nafile, maskara olursun maskara. Lütfen normal aynaya bir bak kendini biraz da orada gör.

Başakşehir-Antalya maçında Bülent Yıldırım doğru kızartmalar yapmış, maçı da iyi yönetmiş. Yardımcı A.Yusuf Öz'ün de ofsayt gol iptali doğru karardı.

Alanya-Konya müsabakasında Ali Palabıyık evladım Konya'nın birinci golü ofsayt, yardımcın kaçırmış sen yakalayacaksın. O senin göremediğin faullerde asılıyor bayrağa yakaladım diye! Sen neredesin ofsaytta? Ayrıca nasıl kıydın Bajiç'e, Konya'ya? Hiç mi insafın yok. Sevinmesin mi çocuklar? Nasıl bir kırmızı kart o?

Osmanlı-Karabük maçında Halis Özkahya daha hazır olmamasına rağmen rahat ve temiz bir yönetim çıkardı.

Gaziantep-Akhisar randevusunda Özgür Yankaya maçın genelinde tecrübesine yakışacak tarzda iyi yönetim gösterdi. Penaltı kararı doğruydu Yankaya'nın. Ancak penaltı atılırken ceza sahası çizgisinden içeri girenleri görmeyeyim diye yalandan kaleciye bakıp cinlik yapayım dersen, üstelik kalecinin öne çıkışını da görüp veremezsen, işte böyle sobelenirsin Yankaya. Penaltıda her şey dahil konsepti yok ki!

Kasımpaşa-Galatasaray maçında Mete Kalkavan sahada titrek ve bazen de uyurgezer konumdaydı. Oyuncuların da pek güveni yok gibiydi Mete'nin kararlarına. Sabri'nin, Tunay'a yaptığı ceza alanındaki arkadan müdahalesi penaltıydı, atladı Kalkavan. Yasin'in topu koluyla taşımasını da atladıktan sonra anca uyandı da Mete, Hakan'ın topu kucaklayıp eve götürmeye çalışmasına müsaade etmedi penaltıyı verdi. Genç ve yetenekli hakemlerimizden Arda Kardeşler iyi götürdüğü

Adana- Gençlerbirliği maçında Adana'nın bir penaltısını da atlayıvermiş. Kayseri-Trabzon maçında soğuk havaya rağmen 22 futbolcudan biri bile uzun tayt giymemişken Serkan Çınar'ın uzun tayt giymesi garipti. Ya Serkan hastaydı ya da donmuştu soğuktan. Muhtemelen donmuştu ki, Kayseri'nin üç penaltısında düdüğü ağzına götürememiş. Maçın genelinde de çok iyi değildi Çınar. Bursa-Rize maçında genç ışıldayan yeteneğimiz Ümit Öztürk başarılı bir yönetim gösterdi. Rize'nin kazandığı penaltı doğru, Rize'nin attığı golün faul nedeni ile iptali doğru. Daha ne beklenir hakemden aferin Ümit. Bursa'nın ikinci golünde yardımcı hakem Kerem Ersoy'u da kutlamak gerek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek