SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tanju Çolak 80 bin dolar bozdurdu

Eski futbolcu Tanju Çolak'ın da aralarında bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi bir grup topluca dolar bozdurdular.

Güncellenme: 20:01, 07/12/2016
Tanju Çolak 80 bin dolar bozdurdu

Aralarında ünlü futbolcu Tanju Çolak’ın da bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi kalabalık bir grup, Kağıthane’de bir döviz bürosunda toplanıp toplam 1 Milyon Doları Türk lirasına çevirdi. Bu duruma hazırlıksız yakalanan döviz bürosunda yeterince Türk Lirası bulunmadığı için kalabalık, bir süre döviz bürosu çalışanlarının bankadan para getirmesini beklemek zorunda kaldı. Bu sırada ellerinde 1 Dolarlık bankonatlar olan bazıları bu parayı ateşe verdi.

 

DOLARI YAKMAYA GELDİK

Dolarla dalga geçmeye geldik. Dolar’ı yakmaya geldik. Samsunlular bugün ilk çıkışı yapmışlardır diyen Tanju Çolak, 80 Bin dolar bozdurdu. 341 Bin Türk Lirasını yanında getirdiği çantaya koyan Çolak herkesi dolarlarını bozdurmaya çağırdı.

SAMSUN YİNE İLK ADIMI ATTI

Samsun’un Kurtuluş Savaşında ilkadımın atıldığı şehir olduğunu hatırlatan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı Sezgin Gümüş, konfederasyona üye yaklaşık 200 işadamı ve gönüllünün toplam 1 Milyon Doları Türk Lirasına çevirdiğini açıkladı. Sezgin, Samsunlular Türkiye’de Dolar’a ilk defansı yapan hemşehri grubudur dedi.

ARALARINDA TANJU COLAK'IN DA OLDUGU SAMSUNLULAR ISTANBUL KAGITHANE'DE BIR DOVIZ BUROSUNDA TOPLUCA DOLAR BOZDURDULAR. TANJU COLAK 80 SEKSEN BIN DOLAR BOZDURURKEN SAMSUN SIVIL TOPLUM KURULUSLARI KONFEDERASYONU BASKANI SEZGIN GUMUS,ARALARINDA IKIYUZ IS ADAMININ TOPLAMDAN BIR MILYON DOLAR BOZDURDUGUNU ACIKLADI.

 

Yayınlanma Tarihi:20:00,