SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stresi kaldıramadı

7 Aralık 2016

Beşiktaş'ın kulüp tarihinde Avrupa kupalarında oynadığı en önemli maçlardan biriydi. Temsilcimiz maça fena da başlamamıştı. Bir anlık konsantrasyon kaybıyla gelen ilk gol moralleri bozmadı. Siyah- beyazlılar dengeyi kurup topa sahip oldu ve kısa paslarla rakip sahaya yerleşti. Hatta bu bölümde bazı pozisyonlar da oldu. Ancak İskoç hakemin skandal kararı sonrası gelen penaltı ve kart Beşiktaş'ın tüm konsantrasyonunu dağıttı. İlk devrenin sonuna kadar deyim yerindeyse ölü gibi sahada gezindiler. Ardından Dinamo Kiev'in 2 golü daha gelince araya 4-0'lık skorla gidildi. Şenol Güneş'in Cenk Tosun ve Gökhan Gönül'ü oyuna alması da bir etki yapmadı. Zaten Aboubakar'ın atılmasıyla maç fiilen bitmiş oldu.

Siyah-beyazlı ekip önemli bir fırsatı tepmiş olabilir. Yine de bu ağır skora rağmen 4. torbadan kuraya giren bir takımın 5 maç yenilmeden gitmesi ve son karşılaşmaya kadar gruptan çıkma şansını koruması başarıdır. Bu hakkı teslim etmek lazım. Neticede Beşiktaş yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek. Daha maçlara çok var. Devre arası takımın güçlendirilmesiyle 2 nolu kupada iş yapabilecek bir potansiyel mevcut.

Bundan sonrası için en önemlisi stresle neden mücadele edilemediğinin nedenlerinin iyi araştırılması gerekir. Benfica maçının ilk yarısındaki görüntü de aynıydı. O gün taraftarın sürpriz desteği ile takım ayağa kalkmıştı. Bu sefer o da olmayınca ağır bir hezimet ortaya çıktı. Takım yönetmek sadece transfer yapmak değildir. Beşiktaş yönetiminin futbolculara baskıyla mücadele konusunda mental destek verilmesi için çalışmalara başlaması gerekiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek