SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Dinamo Kiev – Beşiktaş maçını yorumladı

1 Sema Tuğçe Dikici (Sözcü): Bu sonuçtan daha fazla konuşulacak bir şey var ki o da hakem Craig Thompson'ın aldığı bir yanlış kararın kaç doğruyu birden götürdüğü. Braga maçında Fenerbahçe'yi doğrayan Ivan Bebek'i canlandırdı birden akıllarda.
2 Gökhan Dinç (AMK): Golden sonra bildiğimiz şeyler oldu sahada. Oyuncular inisiyatifi eline aldı ve oynamaya başladı. Yani maçın başında yapması gerekeni golü yedikten sonra yaptı. Beşiktaş'ın bu durumuna hortlayan Ivan Bebek tarzı hakem sahneye çıkınca 2-0 oldu skor ve 10 kişi kaldı Kara Kartal.
3 Çağdaş Sevinç (AMK): İskoç hakemin skandal kararı sonrası gelen penaltı ve kart Beşiktaş'ın tüm konsantrasyonunu dağıttı. İlk devrenin sonuna kadar deyim yerindeyse ölü gibi sahada gezindiler.
4 Ali İskefli (Korkusuz): Sağ kanadımızda kullanılan hızlı bir taç atışında bütün takım donunca 9. dakikada 1-0 yenik duruma düştük. Skor Kartal'ı yıldırmadı; çığ gibi rakibin üstüne giden takımı artık durdurmak çok zor derken, sahneye İskoç hakem Thomson tabanca gibi çıktı.
5 Erman Toroğlu (Sabah): Hakem skor 1-0'ken olmayacak bir penaltı verdi, bir de kırmızı kart. Maç orada koptu tamam. İyi güzel de yahu kardeşim 1 kişi eksik oyna, 2-0'dan maçı çevirmeye çalış.
6 Güntekin Onay (Vatan): BU hezimetin ilk nedeni adını bile zikretmeye gerek görmediğim İskoç hakemin maçı bitiren ve çözen 29. dakikadaki skandal kararıdır. 11’e 11, 1-0 devam etse bu maç bu noktaya gelmezdi.
7 Metin Tekin (Sabah): Bu maçın 90 dakikasını değerlendirmenin hiç bir anlamı yok. Sadece penaltı ve kırmızı karta kadar olan bölüm anlatılabilir. Evet 30. dakikaya kadar geçenleri konuşalım.
8 Serkan Akçan (Fanatik): Geçen sezon Fenerbahçe’nin Braga deplasmanında başına gelen İvan Bebek faciasının aynısı Beşiktaş’ın başına geldi. Artık Craig Thomson vakası olarak adlandırılacak bir hakem skandalına şahit olduk.
9 Atilla Gökçe (Milliyet): İskoç hakem Craig Thomson, 20. dakikada Oğuzhan’a tartışmalı bir sarı kart gösteriyor. Hareket faul değil. Bizim futbolcuların yüzlerinde ve bakışlarında Thomson’a “İnsafa gel” ifadesi var. Ama Thomson yanlış anlıyor. “İnsaf”a değil, “infaz”a geliyor.
10 Ömer Üründül (Sabah): Senelerin İskoç hakemi Craig Thomson, yeteneksiz bir hakemdir. UEFA tarafından zorluk derecesi yüksek maçlara atanmaz. Dinamo Kiev'in grupta iddiası kalmadı diye bu maça atandı ve de 30'uncu dakikada Beşiktaş'ı resmen bitirdi.