SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Masa ortada vurun yumruğu!

7 Aralık 2016

Türk futbolu, “Bir tiyatrodur” dedik, cümlemizin sonu gelmeden yeni bir oyun sahneye konmaya başladı. Önce Rıdvan Dilmen, TFF başkanlığına aday olabileceği yönünde TRT'de açıklamada bulundu. Ardından Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde Aziz Yıldırım, Beşiktaşlı yöneticilere, “Federasyondaki bütün Beşiktaşlılar gidecek. Yarından itibaren büyük savaş başlayacak” dedi. Yaşananlarda gösteriyor ki, Türk futbolunda Fenerbahçe lobisi operasyon başlatmış durumda. Aziz Yıldırım, savaş için düğmeye basmış durumdayken Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in stratejisi nedir? Galatasaray Başkanı ve yönetim kurulu bu savaşın neresinde yer alacak? Galatasaray bu savaştan ne kaybederek ya da ne kazanarak çıkacak? Tarihte bir gerçek var ki Fenerbahçe lobisi hangi Galatasaray başkanını çok sevse o işin sonunda Galatasaray mutlaka zarar görüp çıkmıştır. Bu, değişmez bir gerçektir.

Dursun Özbek de karşı yakada çok sevilen ve desteklenen başkan olarak dikkat çekiyor. Bu kadar iyi ilişkilerin olduğu bir ortamda Dursun başkan ile Aziz Yıldırım uzlaşmış olabilirler mi? Galatasaray yönetiminden henüz bir ses çıkmadığına göre böyle bir birliktelik yükseklerin de telkinleriyle söz konusu mu? Peki Dursun Özbek böyle bir anlaşma için el sıkıştıysa Galatasaray'ın destekleyeceği aday Rıdvan Dilmen mi olacak? Bu ihtimal bana zayıf geliyor. İkinci ve gerçeğe daha yakın olan bir senaryo var ki oda, TBF başkanlık seçiminde olduğu gibi Galatasaray'ın görüşü dahi alınmadan Fenerbahçe'nin adayının TFF başkanlığında da koltuğa oturması.

GALATASARAY FİGÜRAN OLAMAZ

Hidayet Türkoğlu koltuğa otururken nasıl Galatasaray alternatif aday göstererek ya da başka bir dirençle karşılık vermediyse TFF başkanlığı için de aynı durum mu söz konusu olacak? Yakın tarihe kadar federasyon seçimlerinde Fenerbahçe lobisine karşı Galatasaray başkanlarının ve yöneticilerinin ürettiği stratejiler büyük engel teşkil ederken gelinen nokta da Fenerbahçe ile Beşiktaş güç kavgası içine girmiş durumda. Galatasaray, Türk spor tarihinde hiçbir zaman figüran olmamış her zaman başrolde yer almıştır. Ortada bir güç savaşı varsa başrol sizindir. Sayın Dursun Özbek, Galatasaray birilerinin savaşında figüran olamaz. Adayınızı açıklayın ve masaya yumruğunuzu vurun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek