SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kiev’de kan aktı

Yüzleri maskeli ve üzerlerinde askeri üniforma olan fanatikler, onlarca kişiyi yaraladı. Statta çıkan arbedede ise Ukrayna polisi, Türk taraftarlara orantısız güç kullandı.

Güncellenme: 11:50, 07/12/2016
Kiev’de kan aktı

Dinamo Kiev-Beşiktaş maçı öncesi istenmeyen olaylar yaşandı.Karşılaşmayı izlemek için Kiev'e giden Beşiktaş taraftarları, Ukraynalı holiganların saldırısına uğradı. Yüzleri maskeli ve üzerlerinde askeri üniforma olan fanatikler, onlarca taraftarı yaraladı. Bazı taraftarlar, yapılan ilk tedavilerinin ardından maçı izlemeden ilk uçakla Türkiye'ye döndü.

07 Aralık 2016Dinamo Kiev – Beşiktaş maçı ile ilgili olay yaratan şike yorumuBeşiktaş’ın Dinamo Kiev’e deplasmanda 6-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi’ne veda etmesi büyük yankı uyandırdı. Özellikle ‘Şike’ adlı kitabıyla dünya çapında ses getiren Declan Hill’in maç öncesi yazdığı yazı sosyal medyada olay yarattı.İlgili Haberi Oku

Birkaç yaralı taraftar ise geceyi hastanede geçirdi. Gerginlik statta da devam ederken Ukrayna polisi, Türk taraftarlara orantısız güç kullandı. Yaşanan arbedede bir taraftarın tribünden düşerek yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Kiev taraftarları ise hem Türk hemde Beşiktaş bayrağı yaktı.

07 Aralık 2016Beşiktaş`ın umutları tuzla buzDinamo Kiev deplasmanına puan ve puanlar umuduyla giden Beşiktaş’ın, hakem faciasıyla birlikte art arda gelen gollerle yenilmezliği sona erdi. Devler Ligi'nde ilki başaramayan siyah-beyazlılar, artık Avrupa Ligi'nde mücadele edecek.İlgili Haberi Oku

MAÇA GİREMEDEN TÜRKİYE’YE GÖNDERİLDİLER

Maç için Kiev'e giden Türk taraftarlara önceki gece yapılan saldırılar, gün içinde ve statta da devam etti. 8-10 kişilik gruplar halinde gezen Dinamo Kiev taraftarları, genelde sayıları az olan Beşiktaşlılara saldırırken, yaralanan birçok taraftar hastanelerde tedavi edildi. En büyük saldırı, kentin en işlek meydanında gerçekleşti. Sayıları 300'ü aşan holiganların saldırdığı Türklerden 10'u bıçaklandı. Yaralanan 20'den fazla Türk taraftarın maça gitmeden Türkiye'ye gönderildiği öğrenildi. Stat saldırıya uğrayan Türk taraftarlar da Ukrayna polisinin sert müdahaleleriyle ikinci yarıda dışarıya çıkarıldı.