SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halil Ünal Eskişehirspor taraftarından destek istedi

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, kulübün yaklaşık 100 milyon lira borcu olduğunu, bu yüzden başlattıkları yardım kampanyasına destek verilmesini istedi.

Güncellenme: 18:00, 07/12/2016
Halil Ünal Eskişehirspor taraftarından destek istedi

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Başkan Halil Ünal, kulübün yaşadığı mali sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Başkan Ünal, ‘Bir günlük kazancını Eskişehirspor’a bağışlar mısın?’ adıyla başlattıkları yardım kampanyasına ilk gün 26 bin 805 lira bağış yapıldığını açıklarken şunları söyledi:

“Bu kampanyayı büyütelim. Bu takım, bu sezon şampiyon olacak. Eskişehirspor Kulübü öyle bir noktada ki kaynak bulunması gerekiyor. Yüksek faizli kredilerin tamamını mutlaka kapatmamız lazım. Şu anda Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda bekleyen transfer yasaklı dosyalar var. Bunlar transfer yasağı koymuş durumdalar. Ama biz o sorunu hallettik. İşin ne kadar ciddiyetli durumda olduğunu hepimiz algılamamız gerekir. Bunlar çözümlenmeden transfer yapamazsınız. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu borçları, piyasa borçları, senetli borçlar, FİFA ve UEFA ana para borcu olmak üzere yaklaşık 100 milyon lira borcumuz var.”

Yayınlanma Tarihi:17:59,