SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray savunması hücumu unuttu

Şampiyonluk mücadelesi veren takımlar arasında defans elemanlarının gol ve asist sayısı en düşük takımı Galatasaray oldu. Sarı-kırmızılı savunmacılar geçen sezonu mumla arattı.

Güncellenme: 12:17, 07/12/2016
Galatasaray savunması hücumu unuttu

Galatasaray’ın bu sezon gösterdiği istikrarsız grafikte savunma oyuncularının payı büyük. İdeal defans kurgusunu uzun süre oluşturamayan sarı-kırmızılı ekip, Muslera'nın üstün gayretleri sonrası ilk 13 haftada kalesinde 12 gol görürken, savunma oyuncularının hücuma neredeyse hiç katkı sağlayamaması dikkat çekiyor. Galatasaray’ın defans hattında oynayan isimlerinden hiçbiri gol atmayı başaramadı. İlk 13 haftada Carole 2, Chedjou ise 1 asist yapabildi.

07 Aralık 2016Ünal Aysal yine dünya yıldızlarını getirecekCamianın baskılarına daha fazla direnemeyen eski Başkan Ünal Aysal, aday olacağını yakın çevresine açıkladı. Ünal Başkan, 100 milyon Euro'luk bütçe ve yıldızlarla gelecek.İlgili Haberi Oku

Sarı-kırmızılı savunmacılar geçen sezonun ilk 13 haftasında ise 5 gol, 10 asistlik bir performans sergilemişti. Geçen sezonun aynı periyodunda Olcan Adın 2 kez ağları sarsmış, Semih, Chedjou ve Hakan Balta 1'er gol kaydetmişti. Ayrıca Sabri 3, Denayer, Hakan ve Chedjou 2, Telles de 1 asistlik katkıda bulunmuş, Cimbom'un defans hattı toplam 15 gole katkı sağlamıştı. Bu sezon skor katkısının yüzde 80 oranında azalması, sarı-kırmızılı ekibin hücum gücüne de darbe vurdu.