SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eyüp Arın: Takımı bu duruma oyuncular getirdi çıkartacak olan da onlar

Adanaspor'da Teknik Direktör Krunoslav Jurcic'in görevine son verilmesinin ardından takımın başına geçici olarak getirilen turuncu-beyazlıların Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın, “İyi oynuyoruz ama sonuca göre kötüyüz. Takımı bu duruma oyuncular getirdi, buradan çıkartacak olan da onlar” dedi.

Güncellenme: 14:22, 07/12/2016
Eyüp Arın: Takımı bu duruma oyuncular getirdi çıkartacak olan da onlar

Teknik Direktör Krunoslav Jurcic’in turuncu-beyazlı takımdan ayrılmasıyla Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın geçici olarak takımı çalıştırmaya başladı. Osman Yereşen Tesisleri’nde açıklamalarda bulunan Eyüp Arın, Adanaspor’dan teknik direktörlerin ayrılmasıyla kendinin defalarca göreve geldiğinin hatırlatılması üzerine, “Adanaspor’a gidip geliyor diyorlar ama ben Adanaspor’dan hiç ayrılmadım, görevim hala devam ediyor. Zorunluluktan dolayı yukarı çıkıp aşağı iniyorum ama her zaman Adanaspor’un içindeyim ve ömrümüz vefa ettiği sürece hizmet etmeye hazır bir kişiyim” ifadelerini kullandı.

Arın: İyi oynuyoruz ama sonuca göre kötüyüz

Adanaspor’un ligde bulunduğu konumu ‘ateşin içerisinde’ olarak nitelendiren Arın, “İnşallah Adanaspor camiası olarak, oyuncu grubumuz, taraftarımız, yönetimimiz ve basınımızla kurtulmak için birlikte çaba sarf edeceğiz. İyi oynayan, sonuca yansıtamayan ekibimiz var. Takımı bu duruma oynayan oyuncular getirdi, buradan çıkartacak olan da onlar. Aynen sporculara da söyledim. İyi oynuyoruz ama sonuca göre kötüyüz. Kötü oynayalım ama sonuç alalım. 3 tane maçımız var. Ben burada olsam da olmasam da en asgarisi, ikinci yarı önümüzü açık görme ve daha iyi hedeflere gitme açısından en az 6 puan yapmamız gerek. 9 puan veya 7 puan önümüzü ferahlatır diye düşünüyorum” dedi. Karşılaşacakları Trabzonspor müsabakasına ilişkin de konuşan Arın, “Çok acil puana ihtiyacımız var. Sahada puan almak için sahaya sürecek ekibimizin canla dişle oynayıp alnımızın akıyla çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Eyüp Arın, yönetime yapılan eleştirilere ilişkin de “Sonuçta Adanaspor bir şirket ve başkanımız Bayram Akgül olmasa bu kulüp olmazdı. 3 şampiyonluk yaşamış birine tepki göstermek skorsal anlamda olabilir ama bunu başkana yöneltmemeleri gerek” şeklinde konuştu.