SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehir Basket oyuncuları panele katıldı

Türkiye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Nesine.Com Eskişehir Basket Genel Menajeri Ali Parlak, Takım Menajeri Gürol Karamahmut ve oyuncular Sean Marshall, Josh Duncan ile Cihan Mumcuoğulları, Eskişehir TED Koleji’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Güncellenme: 15:07, 07/12/2016
Eskişehir Basket oyuncuları panele katıldı

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde ilk olarak söz alan Takım Menajeri Gürol Karamahmut, Kırmızı Siyahlı ekibin çok iyi bir yolda olduğunu ve şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ifade etti. Ardından konuşan Genel Menajer Ali Parlak ise, altyapı çalışmalarının yolunda gittiğini belirterek Eskişehir'de büyük bir basketbol potansiyelinin olduğuna parantez açtı. Genel Menajer Ali Parlak, “15 yaşımda spora başladım. Atletizmle uğraştım. Okul hayatımda başarılı değildim. Sporda özgüven kazandım. Bana göre ders okulda öğrenilir. Evde değil. Öğretmenlerinizi iyi dinleyin” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler merak ettiklerini sordu

Konuşmaların ardından öğrenciler Siyah-Kırmızılı basketbolculara merak ettikleri soruları sordu. Bir öğrenci Sean Marshall'a idolünü sordu. Amerikalı, “Kobe Braynt…O bir efsane” cevabını verdi. Bir başka öğrenci ise Cihan Mumcuoğulları'na “NBA'da hangi takımda oynamak isterdin?” sorusunu yöneltti. Mumcuoğulları, “Alan Iversonn'u çok beğeniyordum. Formasını giydiği Philadelphia 76ers'da oynamak isterdim” şeklinde cevapladı.

“Bir sporcuda eğitim çok önemli”

Bir öğretmenin sporcuların eğitimi hakkındaki sorusuna Cihan Mumcuoğulları, “Eğitim öğretim çok önemli. Spor uzun süreli çalışma gerektiriyor. Ancak bir sporcu eğitimsiz olmamalı. Ankara Mamak DSİ maçı sezonun en zor maçıydı. İki kez uzatmaya gitti ancak sonunda kazanan biz olduk. En büyük hedefimiz ilerleyen yıllarda Eskişehir'i Avrupa kupalarında temsil etmek” dedi. Konuşma ve soru-cevapların ardından TED Eskişehir Koleji Kurucusu Banu Kurt tarafından Siyah-Kırmızılı ekibe plaket verdi. Nesine.Com Eskişehir Basket oyuncuları da öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.