SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dirk Kuyt: Fenerbahçe Advocaat ile daha güçlü

Fenerbahçe'de başarılı bir dönem geçirdikten sonra ayrılan Feyenoord futbolcusu Dirk Kuyt, UEFA Avrupa Ligi'nde yapacakları mücadeleyi değerlendirdi.

Güncellenme: 19:30, 07/12/2016
Dirk Kuyt: Fenerbahçe Advocaat ile daha güçlü

Feyenoord’un kaptanı ve Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Kuyt, UEFA Avrupa Ligi A Grubu son haftasında yarın konuk edecekleri Fenerbahçe maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Tek farklı galibiyetin Manchester United’ın Ukrayna’da Zorya karşısında kaybetmemesi durumunda işlerine yaramayacağını belirten Kuyt, “Maçta bir seçeneğimiz var, iki farkla kazanmamız lazım. Çünkü Manchester United maçından gelecek skoru bilmiyoruz. Yenmeye çalışacağız” dedi.

Fenerbahçe’yi iyi tanıdığını dile getiren Kuyt, “İstanbul’daki ilk maç benim için özeldi, yarın da özel bir maç olacak. Çok heyecanlıyım. Fenerbahçe’nin grubu geçerse kupada şansının olduğunu düşünüyorum. İki takımın da üst tura yükselmesi iyi olur ama bu çok zor bir ihtimal. Herkes Fenerbahçe’ye sevgimi biliyor. Olur da Fenerbahçe yenilirse o zaman onların Türkiye’de başarılı olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe’nin kendi liginde başarılı olma konusunda isteğini de biliyorum” diye konuştu.

Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe’de 3 yıl forma giydiği dönemde çok şey öğrendiğini vurgulayarak, “Türkiye’de maçların kalitesinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu beni daha da güçlendirdi. Hollandalı futbolcuların yanı sıra Türk futbolcuların da çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. Dick Advocaat’ın onlara verdiği gelişmeyi de görmezden gelemeyiz. Advocaat’la Fenerbahçe çok daha güçlü oldu” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:19:29,