SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adalet ve zulüm

Zulmün olduğu yerde ne adalet ne de adil olur. Derbide üzerine sahte dolarlar atılan Gökhan Gönül'e yapılanlar ayıplanmalıydı ama Fenerbahçe'den ses yok. “Gönül sırça bir saraydır, kırılırsa yapılmaz” ancak adı olmayan ‘eski' bir oyuncuydu o. Beşiktaş ise Gökhan'a sahip çıkma gereği duymadı, ayak bileğinde kartal dövmesi vardı nasıl olsa. (Zulüm)

Adalet sadece liyakat değildir. Adalet aynı zamanda fırsat eşitliği yaratmaktır. Tosic'in topu elle kesmesi ve Lens'e yaptığı sert faul sonrası Kadıköy'de protokolde sıcak saatler yaşandı. Maçın hakemi Hüseyin Göçek'in saha içindeki adaleti ev sahibi takımın yöneticilerini çileden çıkardı. Aziz Başkan savaş başlatacağını, federasyonda bir tane bile Beşiktaşlı kalmayacağını söyledi. Beşiktaşlılar ise sessiz ama onlar da bazı pozisyonlarda hakemin etki altında kaldığını savunuyor. Yayıncı kuruluşun zavallı futbolumuzun “Marka değerini zedelemeyin” tavrı da cabası. Konfüçyüs'e hak vermemek elde değil; Türk futbolu durdu, yerinde sayıyor. Adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun çevresinde döner. (Adalet)

Aykut Kocaman isyan etmesin de kim etsin? Deplasmanda, oyuncusu Bajic gol atıyor, gayet terbiyeli ancak yanlış yerde seviniyor. Hakem Ali Palabıyık yabancı madde atan, küfreden taraftar yerine oyuncuyu cezalandırıyor. (Haksızlık)

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek