SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Jurgen Klinsmann hamlesi

Jan Olde Riekerink'in son dönemde üst üste yaptığı hatalar sonrası Galatasaray, ABD Milli Takımı’ndan ayrılan 52 yaşındaki teknik adam Jurgen Klinsmann ile temasa geçti.

Güncellenme: 09:05, 06/12/2016
Galatasaray’dan Jurgen Klinsmann hamlesi

Galatasaray, Kasımpaşa'yı yendi ancak Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'in yetersiz olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Fenerbahçe yenilgisinin ardından yönetim düğmeye basmış ve sarı-kırmızılı takımın ağırlığını kaldıracak bir isim için çalışmalara başlamıştı. Yönetim, geçen ay ABD Milli Takımı'nı bırakan Jürgen Klinsmann'a teklif yapılmasında karar birliğine vardı ve harekete geçti.

05 Aralık 2016Bruma: Ekstra çalışmanın karşılığını aldımGalatasaray’da iyi bir başlangıç yapan Bruma, sıkı çalışmasının karşılığının aldığını söyledi.İlgili Haberi Oku

Sarı-kırmızılılar, 52 yaşındaki Alman teknik adam ile ilk teması kurdu. Önce “Şimdi takım çalıştırmak istemiyorum” diyen Klinsmann'ın şartlar ve hedefler ortaya konulunca “Bana süre verin, düşüneyim” ifadesini kullandığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde bu transferin netlik kazanması bekleniyor. Bu gerçekleşirse, Riekerink tekrar altyapının başına gönderilecek.