SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sadece üç puan

5 Aralık 2016

Galatasaray takımı hızlı ve istekli başladığı oyunda 5. dakikada Podolski-Sneijder ver kaçında Podolski'nin şutu ile golü buldu. Bu golden sonra Galatasaray takımı her zamanki boş pas oyununa döndü, 6-7 dakika topu amaçsızca gezdirdi. Sıkılıp atağa çıkayım derken kaptırdığı topta Kasımpaşalı Tunay'ın şutunu Muslera üstten kornere çeldi. Galatasaray takımında De Jong'un topu almak için boşa çıkışları, top dağıtımı, geriye değil ileriye dikine oynaması birilerine ders olmalı. Selçuk da topu aldığı anda önce geriye bakarak topu atacak adam arıyor.

De Jong takımın liderliğine soyunmuş giydi, Bruma saklambaç oynayınca Galatasaray takımı çizgilere açamadı oyunu. Galatasaray Yasin'i, Carole ve Sabri'yi çizgilerde kullanamadı. Kasımpaşa da buna pek müsaade etmedi ama Galatasaray takımının bu konuda ısrarı da olmadı. Sneijder ve Podolski ortada topları toplayınca sadece hücum yapmaya çalışan bir Galatasaray görüntüsü vardı sahada. Bu arada Sabri bitikti maçta her nedense. Galatasaray takımı ilk devre ortadan oynayınca 3. bölgede çoğalıp etkili olamadı gol dışındaki ataklarında.

Buna karşılık sakin oynayan Kasımpaşa'nın atakları daha çoktu. Bu arada Adem'in sert şutu Muslera'da eridi. İkinci devreye Galatasaray takımı hızlı başladı. Yasin kaleciyle karşı karşıya bol keseden harcadı pozisyonu. Kasımpaşa Eduok ile beraberliği yakalarken Galatasaray oyuncuları seyrediyordu yedikleri golü. Golden sonra Bruma saklandığı yerden çıktı ve Yasin ile geliştirdiği ataklarda etki yarattı.

Bu ataklardan birinde golü de yaptı Bruma. Galatasaray takımı Selçuk'u ileri çıkarıp orta alanda De Jong'a bırakırsa, Carole'nin ileri çıkışlarıyla ilerde çoğalıp oyunda etkili olduğu dakikaları arttırabilir. Sabri'nin Tunay'ı düşürdüğü pozisyon da penaltıyı ve Yasin'in eli koluyla oynamasını atlayan hakem, Hakan'ın topu kucaklayıp eve götürmek istemesini es geçmedi. Hakeme oyuncuların güveni yok gibiydi, o da sahada uyurgezerdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek