SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe – Beşiktaş maçında protokol gerilimi

Hakem Hüseyin Göçek’in kararlarına tepki gösteren Fenerbahçe cephesi, federasyon yetkililerine sert göndermelerde bulundu.

Güncellenme: 10:54, 05/12/2016
Fenerbahçe – Beşiktaş maçında protokol gerilimi

Kaleyi bulan şutun olmadığı, futbolun tat vermediği, golsüz biten Fenerbahçe derbisinin ardından gündem saha içinden saha dışına kaydı. Mücadelenin son dakikalarında protokol tribününde yaşananlar, kötü futbolun önüne geçti. Yaşanan polemiği, SÖZCÜ iki farklı cepheden mercek altına aldı.

FENERBAHÇE CEPHESİ

Beşiktaş derbisindeki yönetimi nedeniyle hakem Hüseyin Göçek'e büyük tepki var. Derbide rakip oyunculara göstermediği kartlar camiayı kızdırdı. Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım tepkisini, TFF yöneticileri Nihat Özdemir ve Ali Düşmez'e dönüp “Görün bunları. Böyle hata yapılmaz” diyerek gösterdi. Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu da “100 milyon verelim, herkes rahatlasın!” sözleriyle Beşiktaş'ın kollandığını dile getirdi. Protokol tribününde yaşananlar nedeniyle Yıldırım ve Uslu'nun; küfürlü tezahürat ve tribün olayları nedeniyle de Fenerbahçe PFDK'ya sevk edilecek.

BEŞİKTAŞ CEPHESİ

Başkan Fikret Orman'ın gitmediği derbide kulüp adına İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi stattaydı. TFF Başkanvekili Nihat Özdemir ile yan yana oturan Çebi, Yıldırım ve Uslu'nun sözlerine yanıt vermedi. Fikret Orman'ın annesi Nuran Orman ve kızı Ümit Orman ise siyah-beyazlı yöneticiler ile birlikte Ülker Stadı'na giderek, derbiyi takip etti. Yaşanan gerilimden tedirgin olan Nuran Orman'ın, tepkilerin ardından camekânlı bölüme geçtiği, bu sırada Çebi ve diğer yöneticilere “Sakin olun. Kavga etmeyelim. Bu sadece bir spor” dediği öğrenildi. Beşiktaş cephesinin, TFF'den gelecek kararlara göre tavır alacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:09:59,