SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE

Kadıköy’de golsüz tamamlanan Beşiktaş derbisi sonrasında F.Bahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, soyunma odasında üzgün olan futbolcularını “Başınız öne eğilmesin, iyi mücadele ettiniz” diyerek teselli etti. Öğrencilerine, “Galibiyet için çok çabaladınız, oyun disiplininden hiç kopmadınız” ifadelerini kullanan Hollandalı çalıştırıcı, “Farkındayım, bu hak ettiğiniz skor değil ama sonuçta kaybetmedik” şeklinde konuştu.

Beşiktaş derbisindeki mücadelelerinden dolayı tüm oyuncularını kutlayan tecrübeli teknik adam, “Güçlü bir takımız, ilerleyen haftalarda daha da iyi olacağız. Galibiyet için son ana kadar çabaladınız. Her maçı kazanmak için aynı bu isteği sahaya yansıtmalı ve seri galibiyetlerle yolumuza devam etmeliyiz. Eğer böyle yaparsak sonunda da kimin lider olacağını göreceğiz. Ligi biz şampiyon bitireceğiz” dedi.

UEFA Avrupa Ligi'nde perşembe günü Feyenoord ile çok önemli bir maça çıkacaklarını öğrencilerine anlatan Advocaat, “Beşiktaş maçını unutmanın zamanı geldi. Önümüzde Feyenoord ile oynayacağımız ve telafisi olmayan bir karşılaşma var. Tüm konsantrasyonumuzu bu maça çevirmeliyiz. Gruptan çıkacak bir sonuç elde edersek hem camiamıza hem de Türkiye'ye büyük sevinç yaşatırız” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:31,