SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Fenerbahçe – Beşiktaş maçını yorumladı

1 Sema Tuğçe Dikici: Son haftalardaki formuyla 5’te 5 yapan F.Bahçe’nin 2. yarıda da oyunu teslim etmeye niyeti yoktu. Ki öyle de oldu. Bol gollü maç olur derken tatsız tuzsuz bir derbi daha geride kaldı.
2 Aytunç Erkin: Maç öncesinde kadrolar açıklandığında Aatif sürprizine Kerim hamlesiyle yanıt vermişti Şenol Hoca. Kazanmak için sahaya çıkan iki takım vardı kaybeden ise hakem Hüseyin Göçek oldu.
3 Gökhan Dinç: Devre boyunca Gökhan Gönül’ün ailesine edilen küfürleri hazmedemediğimi söylemek istiyorum. Tepki göster tamam. Islıkla, protesto et, tamam en kutsal varlıklarımıza olmaz.
4 Çağdaş Sevinç: 90 dakika bittiğinde iki takım adına da kaleyi tutan tek bir şutun bile bulunmadığı sıkıcı bir derbi izlemiş olduk. Maçta tansiyon ancak futbolcuların tartıştığı anlarda arttı.
5 Argun Darıcı: Her iki takım da sahaya birbirlerini oynatmamak üzere, oldukça dikkatli, gerektiğinde adam markajı ile rakiplerine pres yapıp, top kapıp ikinci bölgede çoğalarak 4-3-3 dizilişi ile oynadı.
6 Ali İskefli: Mücadelede bol düdük sesi çıktı ama gol sesi yoktu. İki takım da zirve yolunda çok değerli 2 puan kaybetti.
7 Rıdvan Dilmen: Çok uzun yıllardır, bizim oyunculuk yıllarımızdan önce de sonra da manşetler şöyle yazardı: Dağ fare doğurdu. Maça bakıyoruz, Volkan yere yatmadı. Fenerbahçe'nin 1'i net, 2 pozisyonu var, Beşiktaş'ın hiç yok.
8 Ahmet Çakar: Bu yıl derbilere bakıyoruz, futbol adına fazla bir şey göremiyoruz. Mesela dün akşam maçı seyredip de bir gram keyif almış birini bana söylerseniz şaşırırım. Kaleye düzgün şut yok, organize bir atak yok.
9 Erman Toroğlu: Gökhan Gönül, Fenerbahçe seyircisinin kimyasını bozdu ve Beşiktaş'ın Ülker Stadı'ndan puan alarak çıkmasını sağladı. Dün gece taktik savaşı oldu. İki tarafın da kafasında önce gol yemeyeyim düşüncesi vardı.
10 Metin Tekin: Belki top daha çok Beşiktaş'ta kaldı ama kaleye gitme adına bir kere olsun teşebbüs olmadı. Oyunun karakteri tamamen mücadele odaklıydı. Belirleyici olan teknik kaliteler ve beceri değil ikili mücadele ve yapılanmayanlardı.
11 Rüştü Reçber: Bir haftadır tüm ülkenin hazırlandığı ve merakla beklediği derbi, beklentileri karşılamaktan çok uzaktı ve beklenen heyecan yaşanmadı. Maçın hakkı beraberlikten öteye geçmezdi.
12 Cem Dizdar: Oynayanlar ve hocalar kazandı ama sahi biz bu maçı neden izledik? Yoksa ‘’Onlar koşup para kazanıyor siz boş boş bakıyorsunuz’’ diyen aneannem Binnaz Hanım haklı mıydı?
13 Uğur Meleke: Fenerbahçe, Beşiktaş’a da aynen Galatasaray’a yaptığını yaptı; ilk 50 metrede paslaşmalarına izin verdi ama merkezde öyle bir presle karşıladı ki çaresiz kaldı rakipleri.
14 Atilla Gökçe: Özür dilerim, size kaçırmayın diyen bendim. Ama maalesef bu gala “yalan” çıktı. Bizim beklentilerimizle takımların beklentisi ve teknik direktörlerin hesabı uyuşmuyor.
15 İlker Yağcıoğlu: Pozisyonu çok daha bol gollü bir maç bekliyordum. Fakat, gündüz oynanan Başakşehir maçının berabere bitmesi, Beşiktaş'ın da kazanmaktan çok kaybetmemeyi tercih etmesi ortaya kısır bir derbi çıkardı.
16 Bilal Meşe: İlk yarının son derbisine futbol kalitesi açısından bakacak olursak, hani bir deyim vardır, ‘Dağ fare doğurdu’ diye... Evet, iki takım da kaliteyi yükseltme adına pek varlık gösteremedi.
17 Ali Ece: Fenerbahçe’nin ilk yarıdaki temel sorunu, kaptığı toplarda hızlı çıkmaya çalışırken oyuncuların birbiriyle senkronize olmamasıydı.
18 Gürcan Bilgiç: Beklenmedik hiçbir şey yoktu maç boyunca. Fenerbahçe'nin yüksek kazanma arzusunu dizginlemek için organize olan bir Beşiktaş'ı kimse beklemiyordu; o kadar.