SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Topal’a Avrupa’dan 2 talip var

Fenerbahçe'nin önemli futblcusu Mehmet Topal'ın menajeri Batur Altıparmak, oyuncuya Avrupa'dan 2 kulübün resmen talip olduğunu ama oyuncunun önceliğinin sarı-lacivertli kulüp olduğunu söyledi.

Güncellenme: 19:07, 04/12/2016
Mehmet Topal’a Avrupa’dan 2 talip var

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal’ın menajeri Batur Altıparmak, dün oynanan Beşiktaş derbisinin ardından milli futbolcu hakkında oluşturulmaya çalışılan algı ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Batur Altıparmak, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı;

“Dün gece oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş maçından sonra geriye dönük transfer sürecini kapsayarak yapılan açıklamalar ve açıklamalara istinaden yapılan yorumlar isim vermeden de olsa bize teklif yapıldığı için temsili olduğumuz Mehmet Topal’ı zan altında bırakmaya yöneliktir. Ancak spor kamuoyu şu gerçekleri iyi bilmelidir.

1- Mehmet Topal için 2 büyükler dışında Avrupa’dan da 2 kulüp ‘teklif yapma isteğinde’ olduklarını tarafımıza iletti.

2- Transfer döneminde de önceliğimizin ve en büyük isteğimizin Fenerbahçe’de kalmak olduğunu, görüşmelerin sürdüğü dönemde anlaşma sağlanamazsa tekliflerin rakamsal boyutlara dökülebileceğini bildirdik.

3- Transfer döneminde milli takımda olan sporcumuzu transfer polemiklerine sokmamak için tarafımıza ısrarla yapılan görüşme ve rakam sorma taleplerine rağmen ‘önceliğimizin Fenerbahçe olacağını ancak anlaşamazsak görüşebileceğimizi’ ilettik.

4- Fenerbahçe ile anlaştık ve bunun haricinde kimseyle masaya oturmadık.

5- Mehmet Topal futbol hayatını Fenerbahçe’de tamamlamak istiyor ve ismi verilmeden de olsa üstü kapalı şekilde oyuncumuzun bu tarz olayların içine çekilmesi çok üzücü… Olay bizim açımızdan tüm çıplaklığıyla ve gerçekliğiyle böyledir.”

Yayınlanma Tarihi:18:57,