SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Keyifsiz futbol Dick Advocaat ve Şenol Güneş’i memnun etti!

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde kaleyi bulan şut yoktu. Maç golsüz bitti. İki takımın teknik direktörleri Şenol Güneş ve Dick Advocaat'ın maç sonu açıklamaları şaşırttı.

Güncellenme: 09:28, 04/12/2016
Keyifsiz futbol Dick Advocaat ve Şenol Güneş’i memnun etti!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş oyuncularını kutlarken Fenerbahçe'nin Hollandalı çalıştırıcısı Dick Advocaat ise daha iyi oynadıklarını ifade ederek, girdikleri pozisyonlarda şanssız olduklarını söyledi.

ŞENOL GÜNEŞ’İN YORUMU

“Kazansaydık büyük avantaj yakalardık. Rakip kapanıp, baskı yapıp, çabuk çıkmayı düşünüyordu. Bütün oyuncular disiplinli, güvenli bir şekilde her şeyi uygulamaya çalıştı. Bütün oyuncuları tebrik ederim. Rakibin hamlesini bekledik. Bu da bizim pozisyona girmemizi engelledi. Fenerbahçe bizi kendi tuzağına düşürmeye çalıştı, düşmedik. Futbol adına taraftarlarımızdan özür diliyorum ama bu maç bunu gerektirdi. (Gökhan Gönül tepkileri için) Fenerbahçe'den bize gelmek isteyen başka oyuncu da vardı. Şimdi mi kötü oldu?”

DICK ADVOCAAT’IN YORUMU

“Yukarıyla puan farkını kapatmak için kazanmak mecburiyetindeydik. Beşiktaş'ın ise böyle bir zorunluluğu yoktu. Galibiyet mecburiyetinden dolayı çok enerji sarf ettik. Gerçek bir derbi izledik. Oyuncularımın mücadelesinden memnunum. 3, 4, 5 pozisyon bulduk. Bu pozisyonlarda şansımız yoktu. Rakibe önde baskı yaptık ve ilk bölgeden çıkarmadık onları. Korktuklarını düşünüyorum. Puan farkını Beşiktaş'la 4'e kadar indirdik. Bu şekilde yolumuza devam etmeliyiz. Sonunda kimin lider olacağını göreceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:09:10,