SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbide bir ‘Gönül’ meselesi

4 Aralık 2016

‘Sezonun en iyi maçı olacak herkes görecek’ denildi. Kadıköy’de Fenerbahçe, Beşiktaş’ı konuk etti. Mücadele golsüz bitti. Kaleyi bulan isabetli şut bile yoktu!

Sarı lacivertli takım, Advocaat ile değişime gitti. Hollandalı çalıştırıcı, kazanma alışkanlığını getirdi. 5 serüven Beşiktaş maçıyla sona erdi. Fenerbahçe kendi oyununu oynayamadığı zaman, rakip takımı da oynatmıyor. Derbide böyle bir görüntü ortaya çıktı. Orta sahada sert mücadeleye sahne oldu.

Siyah beyazlı ekipte akıllar Kiev maçındaydı. Başakşehir’in berabere kalmasıyla birlikte deplasmandan istenilen skor elde edildi. Zirve yolunda değer kazanacak bir sonuç çıktı, Şenol Güneş’in öğrencilerine.

Maçtaki en çok dikkat çeken ayrıntı ise, 9 sezon sarı lacivertli formayı sırtında taşıyan Gökhan Gönül’e yapılanlardı. Eskilerden gelen bir laf vardır, ‘Futbolcunun takımı olmaz’ diye. Doğrudur da… Lafta değil de; gerçekte profesyonel olmak her zaman daha büyük önem taşır.

Gökhan Gönül de geçen sezon bittikten sonra, biraz beklese de yolları ayırma kararı almıştı. Kırgınlıklar olabilir… Ama statta yapılanlar kabul edilemez. Fenerbahçeli taraftarlar paraları atarken, keşke 2013 yılında Portekiz’de oynanan Benfica maçını hatırlasalardı. Belki bu büyük yanlıştan geri dönerlerdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek