SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi adına yakışmadı

4 Aralık 2016

Zorlu haftalar arasına sıkışan derbide, Fenerbahçe lige kötü başlayan, son haftalarda yükselişe geçen taraftı. Beşiktaş ise iyi başlayan ve bunu yenilmezlik serisiyle pekiştiren, Şampiyonlar Ligi yorgunluğu olan takımdı. Fenerbahçe, yeni hocası ile eski takımını oturtmaya çalışan, Beşiktaş ise eski hocası ile yeni takımı oluşturan ekip durumundaydı. Haftanın açılış maçında lider Başakşehir'in puan kaybetmesinin takipçilerini daha da motive etmesi gerekirdi.

İki takım da birbirini kontrol ederek maça başladı. İlerleyen dakikalarda puan cetvelinde geride olan Fenerbahçe'nin ev sahibi avantajı ile baskı kurmasını ilk yarı sonuna kadar bekledik ama Şenol hoca dersini iyi çalışmıştı. Beşiktaş 3. bölgede bilinçli bekleyerek Fenerbahçe'ye açık alan bırakmadı. Haftalardır süren Oğuzhan'ın tutuk oyunu Beşiktaş'ın hücumda etkili olmasını engelledi. Maç başlamadan bombardımana tutulan Hüseyin Göçek ilk yarıda Gökhan Gönül'e Hasan Ali'nin tribün baskısı ile yaptığı faule kart çıkarmayarak oyunun gerilmesine neden oldu. İlk yarı pozisyonsuz keçiboynuzu tadında geçti.

İkinci yarıda hücumda etkili olmak isteyen Advocaat oyuna Volkan Şen'i alarak başladı, karşılığında etkili hücumlar geliştirdi. Ancak Volkan yine ayağında çok top ezdi. Sağ öne çekilen Kerim'den de destek gelince oyun yeniden ilk yarı kıvamına geldi. Bunun üzerine Lens değişikliği ile gol çaresi düşünüldü, karşı hamle geldi ve Necip Uysal saha sürüldü. Oyun bir kez daha kilitlendi. Mücadelede bol düdük sesi çıktı ama gol sesi yoktu. İki takım da zirve yolunda çok değerli 2 puan kaybetti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek