SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Birbirlerini kilitlediler

4 Aralık 2016

Her iki takım da sahaya birbirlerini oynatmamak üzere, oldukça dikkatli, gerektiğinde adam markajı ile rakiplerine pres yapıp, top kapıp ikinci bölgede çoğalarak 4-3-3 dizilişi ile oynadı.

Beşiktaş, Fenerbahçe orta sahasındaki Mehmet Topal, Josef ve Alper'in yaptıkları baskı nedeniyle rakip yarı alana top getirip oyun kurmakta zorlandı. Üstelik bu üçlü kazandığı toplarla takımını özellikle sağ çizgiden Şener vasıtası ile atağa kaldırdı. Bu ataklar çok etkili olmamasına rağmen Sow'un ofsayta düştüğü pozisyon ile Skrtel'in karambolde altı pastan topu türbinlere göndermesi ilk yarıdaki heyecanlı anlardı.

İkinci yarıya Fenerbahçe çok hızlı ve etkili başladı. Aatıf'ın yerine Volkan Şen'in oyuna alınması takımın vitesini arttırmıştı. Sarı-lacivertliler, ilk yarı kullanamadığı sol çizgiyi Volkan'ın girmesi sonrası kullanmaya başlasa da yine üçüncü bölgede top tutmakta zorlandı.

Van Persie'nin ustalığını göstererek hazırladığı pozisyonda Josef'in kendi malıymış gibi topu boşa harcaması tribünlerden “Ahvah” seslerini yükseltti. Sarı-lacivertliler, orta sahada rakibinden daha çok topa sahip oldu ancak Alper ve Volkan Şen ile yapılan ataklar Beşiktaş'ın kalabalık savunmasında erdi. Fenerbahçe'nin Beşiktaş ataklarında istekli ve agresif toplu defans yapması futbol adına imrenilecek tablo oluşturuyordu. Lens'in oyuna girmesiyle Fenerbahçe daha ofansif bir yapıya büründü. Lens maça hareket getirdi ama bence daha erken oyuna alınabilirdi.

Zevksiz bir derbiydi. İki takım da birbirini kilitlemeye çalıştığı için golsüz bitti.

Hakem Hüseyin Göçek çok zorlandı. Otorite zaafı yaşadı. Birilerinin Göçek'e hakemliğin sadece sahada koşmak olmadığını öğretmesi lazım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek