SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nde üst üste 9. yenilgisini evinde 91-75’lik skorla Beşiktaş Sompo Japan’dan alan Best Balıkesir’de operasyon sürüyor. Sezon başında yenilenen kadrodan Josh Selby’i gönderip Rand Culpepper ve Ümit Sonkol’u alan Best Balıkesir, Leon Williams’la da yolları ayırdı.

Bu arada takımdan ayrılmak isteyen Mihael Green ise kadro dışı kaldı. Mete Babaoğlu’ndan antrenörlüğü devralan Hakan Demir’in kadroda düşünmediği Williams’ın Güney Kore’nin Busan Sonicboom takımıyla anlaşıp alacağını bırakarak ayrıldığı öğrenildi. Mutsuz olduğunu söyleyen Green’le ise görüşmeler sürüyor.

Williams ve Green, Beşiktaş Sompo Japan maçı kadrosuna alınmazken geçen hafta anlaşma sağlanan Tasmin Mitchell’ın sözleşme imzalama konusunda kararsız olduğu, oyuncuyla görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Hakan Demir, Beşiktaş Sompo Japan maçı sonrası, “Ben Williams’ı zaten değiştirmeyi düşünüyordum. Green ise mutlu olmadığını, daha iyi bir şeyler yapmak için gitmek istediğini söyledi. Bizde bu takımı ligde tutmak için bir mücadele verdiğimizi, bir savaşın içinde olduğumuzu söyledik. Eğer bu savaşa yüreğin, beynin hazır değilse yapacak bir şey yok. Hem yerli hem yabancı rotasyonumuz dar. Takıma yarar sağlayacak guard ve uzun forvet almamız gerekiyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:08,