SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: Futbol adına üzgünüm

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, pozisyon kısırlığı ile biten derbinin ardından açıklamalarda bulundu. Güneş, "Futbol adına üzgünüm" dedi.

Güncellenme: 00:41, 04/12/2016

Beşiktşa Teknik Direktörü Şenol Güneş, pozisyon kısırlığı içinde geçen maçı “Keyifli bir maç olmadı, futbol adına üzgünüm” ifadeleriyle yorumladı. Fenerbahçe’nin tuzağına düşmediklerini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, taktiksel savaşın pozisyon kısırlığı doğurduğunu söyledi.

Güneş maç sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Bu maçta kazanasaydık büyük avantaj yakalardık. Kaybetseydik de dezvantajımız olurdu. Ligin son maçı değil kaybeden yarıştan kopmayacak ama moral açısından önemli maçtı. Bu zor süreçte hem Şampiyonlar Ligi’nde sıkışık olan takvimde oyuncularımızı kaybetmeden oynamaya çalışıyorduk… Çabuk çıkmamız gerekiyordu rakip bize onu yaptırmadı. Seyirci adına üzgünüm, futbol adına daha iyi bir oyun olmasını isterdim; ama böyle olması gerekiyordu. Keyifli bir maç olmadı. Onlar bizi kendi tuzaklarına çekmeye çalıştılar ama biz o tuzağa düşmedik. Gergin bir maç olabilirdi ama aştık onları. Rakibin hamlesini bekledik. Bundan dolayı az pozisyona girdik, ya da hiç girmedik. Seyircinin baskısından etkilenmeden, rakibin hakemi baskı altına almasından etkilenmeden oynamamamız iyiydi.”

QUARESMA NEDEN ÇIKTI?

“Ricardo’nun etkinliği azalmıştı orada. İkinci sarı kartı görmeyebilirdi ama riske etmek istemedik. Çıkan oyuncuların, giren oyuncuların veya oynamayan oyuncuların kötü olduğunu göstermez.”

 

Yayınlanma Tarihi:21:26,