SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kahramanmaraşspor seyircisiz maça bilet sattı

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Kahramanmaraşspor, bu hafta kendi evinde oynayacağı ve cezalı olduğu Hacettespor maçına bilet sattı.

Güncellenme: 19:04, 03/12/2016
Kahramanmaraşspor seyircisiz maça bilet sattı

Geçtiğimiz hafta kendi evinde Pendikspor’u ağırlayan Kahramanmaraşspor maç esnasında ve sonrasında çıkan olaylardan dolayı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 1 maç seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi. Yarın sahasında Hacettespor'u ağırlayacak olan Kahramanmaraşspor Taraftar Derneği, seyircisiz maça sembolik bilet satarak takımlarına destek oldu.

Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, “Kahramanmaraş kahraman unvanını Şanlıurfa'yı kıskandığı için değil şehrine her zaman sahip çıktığı için aldı” diyerek, “Geçen hafta Pazar günü hiç istenmeyen olaylardan dolayı sahamız kapandı. Sahada yaşanan olaylarla verilen ceza paralel değildi. Bu mana da buradan futbol federasyonunu ve raporu tutan temsilci başta olmak üzere yetkilileri kınıyorum.

Kahramanmaraşspor taraftarı, Sütçü İmamın gerçek torunları bir kez daha gücünü gösterdi. Diğer takımlar kendi maçlarına bir sürü seyirci gelsin diye ekstra çabalar gösterirken bizim taraftarımız bugün burada izleyemeyeceği maçın biletini sembolik olarak satın alarak takımına sahip çıkmanın birlik ve beraberliğin ne olduğunu ve bu erdemli durumun herkeste olmadığını, yaşayabilenlerin sadece bu duyguyu yaşayabildiğini göstermiş oldu.

Burada biz yönetim olarak, antrenörümüz, futbolcularımız, taraftarlarımız ve gönül veren herkes bugün buradayız. Hani bir gazetede demiş ya Kahramanmaraş Şanlıurfa'yı kıskandığı için kahraman unvanını almış diye. İşte Kahramanmaraş halkı bu hareketiyle o unvanı ne için aldığını bir kez daha tüm Türkiye'ye göstermiştir. Ben bütün herkese çok teşekkür ediyorum. Gerekli mercilerden de bu takıma desteklerini bekliyorum” dedi.