SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Didier Drogba’ya müjde!

Fildişi Sahilli yıldız futbolcu Didier Drogba'nın kurduğu vakıf hakkında açılan soruşturmada, yolsuzluk ve dolandırıcılığa dair bir kanıt bulunamadı.

Güncellenme: 12:25, 03/12/2016
Didier Drogba’ya müjde!

Chelsea ve Galatasaray’ın eski futbolcusu Didier Drogba’nın kurduğu vakıf hakkında yürütülen soruşturmada, herhangi bir dolandırıcılık ve yolsuzluğa rastlanmadığı açıklandı. Nisan ayında İngiliz Daily Mail gazetesinin ortaya attığı iddiaların üzerine başlatılan soruşturmada, vakfın hesaplarının incelendiği, toplanan paralarla ilgili herhangi bir yolsuzluk ya da dolandırıcılığa dair kanıtın bulunmadığı belirtildi. İngiliz gazetesi, 38 yaşındaki Drogba’nın Afrika’da hastane yapımı ve çocukların eğitimi için 1,7 milyon sterlin yardım topladığını ancak bu yardımlardan sadece 14 bin sterlinin yerine ulaştığını ileri sürmüştü.

23 Kasım 2016Didier Drogba resmen veda etti!Fildişi Sahilli futbolcu Didier Drogba, 2015’ten bu yana formasını giydiği Montreal Impact takımında önümüzdeki sezon olmayacağını açıkladı.İlgili Haberi Oku

Haberde, sözü verilen hastanenin sadece inşaatının tamamlandığı ve içinde tedavi için ekipman bulunmadığı iddiası yer almıştı. Eski takım arkadaşları Frank Lampard ve John Terry, ünlü tenisçi Roger Federer ve İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin de destek verdiği vakfıyla ilgili iddialara tepki gösteren Drogba, gazeteye 67 sayfa doküman gönderdiğini ve haber nedeniyle Daily Mail aleyhinde tazminat davası açacağını duyurmuştu.