SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor kötü gidişe ‘Dur’ demek istiyor

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Saffet Mete, Bursaspor maçı ile ligdeki kötü gidişe dur demek istediklerini söyledi.

Güncellenme: 13:28, 03/12/2016
Çaykur Rizespor kötü gidişe ‘Dur’ demek istiyor

Ligde yaşadıkları talihsizlikler nedeniyle kötü sonuçlar aldıklarını belirterek bu gidişe artık ‘dur’ demek istediklerini dile getiren Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Saffet Mete, son iki maçta saha içi faktörlerin ve hakem hatalarının etki etmesiyle puan alamadıklarını ifade etti. Mete, ”Medipol Başakşehir maçına kadar dört haftada yenilmeyen bir takım vardı. Her hafta kendini geliştiren ve oynadığı futbola katkı yapan bir takımdık. Medipol Başakşehir maçında da iyi futbol oynadık. Kazanacağımız maçı son dakikada kaybettik. Bu takım genç ve yeni bir ekip. İlk haftalarda birbirini tanıyan oyuncular sonraki haftalarda gerçek güçlerini ortaya koydular. Biz takımımıza inanıyor ve güveniyoruz.

Medipol Başakşehir maçında alınan talihsiz sonuçta hakemin haksız kararları da yenilmemizde etkili oldu. Geçen hafta Fenerbahçe maçı 5-1 sonuçlandı. Bu sonuç tabi ki taraftarı yanıltıyor. Ama oyun içinde o kadar kırılma anları var ki. Yediğimiz üçüncü gol öncesi rakip oyuncunun yaptığı faulde ikinci sarıdan kırmızı kart verilmiyor, o top gidip kalemize yine o oyuncu tarafından gol yapılıyor. Üstelik bizim oyuncumuz faule maruz kalıyor, sarı kartı da kendisi yiyor. Büyük takımların korunup kollanmalarına gerek yok. İyi başladığımız maçta takdir hakları rakibe verilince bu oyuncuların motivasyonunu düşürdü” dedi.

“İSTİKRARDAN YANAYIZ”

Her yıl iki üç hocayı gönderip yenilerini almaktan bıktıklarını ifade eden Mete, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu durumun Türk futboluna ve takımlara fayda sağlamadığına inanıyoruz. Transferler takımlara çok pahalıya patlıyor. Hepsi ekonomik yük. Daha iki yıl önceye kadar teknik kadroda istikrardan yana olan taraftarımız vardı. Bugün baktığımız zaman, ‘hoca gitsin' diyorlar. Yaklaşık iki yıldır hocamızla beraber iyi, kötü sonuçlar aldık. Bu ligde mücadele ediyoruz. Futbol sadece sahada başarılı olmak gibi görülüyor ama biz güçlü bir kulüp olmak ve yarınlarda da sorun yaşamamak için birçok işi aynı anda en iyi şekilde yapmak zorundayız. Bugün Hikmet Karaman'ı gönderdik, tamam. Bunu yapmak sorun değil. Peki sonrasında ne değişecek? Bunları düşünmek zorundayız. Rize'ye futbolcuyu getiremiyoruz. Daha az ücrete başka takımlara İstanbul'a, Antalya'ya gidiyor. Hangi hocayı getirip burada uzun zaman çalıştırabiliriz. ‘Hikmet hoca ile olmadı, artık bir değişiklik olsun’ dersek daha iyi bir hoca getirmek zorundayız. Bu şu an planımızda olan bir şey değil. Biz istikrardan yanayız. Teknik ekibimize ve takımımıza güvenimiz tam. Bildiğimiz doğrulardan geri adım atmayız. Zaman gelecek, galip geleceğiz, zaman gelecek mağlup olacağız. Ama sonunda bu kulüp kalitesi ile, centilmenliği ile her zaman takdir edilen bir kulüp olacak.”

İSTİFA ÇAĞRILARI

Ziraat Türkiye Kupası'nda attıkları her gol sonrası hocaya istifa diye bağıran bir grup olduğunu ifade eden Mete, “Bize istifa diye bağırsınlar. Yanlış yaptığımız yerde durmayız. Her şey sahada alınan o haftalık sonuçla değerlendirilmesin. Biz Rize'yi, Rizespor'u seven ve dert eden yöneticileriz. Bunu herkes bilip görmeli. Kulübün tek kuruşunu çarçur etmedik, ettirmedik. Bu böylede devam edecek. İstikrarla ve zamanla bizim doğru işler yaptığımızı herkes görecek” dedi.

BURSA MAÇINDA HEDEF 3 PUAN

Bursaspor maçı ile yeniden çıkışa geçmek istediklerini ifade eden Mete, “Son yedi yılın en iyi ve en genç takımını bu sezon kurduk. Bu takım meyvelerini zaman içerisinde verecek. Sezon arası yapılacak takviyelerle daha iyi yerlere de geleceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bursaspor maçı bizim için inşallah bir dönüm noktası olur. Biz bu deplasmandan üç puan ile dönmek istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.