SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çeşme’de ödül zamanı

Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası'nda (International Çeşme OptiWeek) dereceye giren sporcular belli oldu.

Güncellenme: 15:25, 02/12/2016
Çeşme’de ödül zamanı

Genel klasmanda Bodrum Era Yelken Kulübü’nden Efe Tulcalı birincilik kürsüsüne çıkarken, Yunanistan’ın Alkyon Rafina Yelken Kulübü’nden Gergios Papadakos ikinciliği, Polonya UKS takımından Filip Miloszewski de üçüncülüğü elde etti. Kızlarda ise Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü’nden Okyanus Arıkan birinciliği almayı başardı. İsrail’in Sdot-Yam Yelken Kulübü’nden Gal Zukerman ikinci, yine İsrail’in Tel Aviv Yelken Kulübü’nden Sinai Potapov üçüncü sıraya adını yazdırdı.

Boyalık Beach Otel’de düzenlenen ödül töreninde konuşan Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak yaklaşık bir ay önce göreve geldiklerini hatırlatarak, “Amacımız yelkende sistematik ve güvenli bir camia yaratmak. Hızlı bir tempoda çalışmalara başladık. Pek çok spor dalında ekonomik sorunlar yüzünden organizasyon yapılamazken, yelkene verilen sponsor desteği hepimizi mutlu etti” dedi. Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Rebi Akdurak her geçen yıl etkinliği daha başarılı ve dolu hale getirdiklerini ifade ederken, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ise, “Bu çorbada bizimde bir kaşık tuzumuz olduysa ne mutlu bize” diye konuştu.