SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avustralya’daki final maçına martıya müdahale arası

Avustralya Kupası finalinde Melbourne City ile Sydney arasında oynanan karşılaşmada hakem, maçı bir martının yaralanması nedeniyle durdurdu.

Güncellenme: 12:28, 02/12/2016

Beşiktaş’ın eski yıldızları Holosko ve Bobo’nun formasını giydiği Syndey, Avustralya Kupası final maçında Melbourne City ile karşılaştı. Ancak maçta yaşanan bir enstantane, Tim Cahill’in tek golüyle kupaya uzanan Melbourne City’nin galibiyetinin bile önüne geçti. Karşılaşmanın 58. dakikasında sahaya giren martılar, maçın durdurulmasına neden oldu. Top isabet eden bir martının yaralanması sonrasında kaleci Vukovic, hakeme işaret ederek oyunun durmasını istedi.

02 Aralık 2016Ronaldinho Chapecoense için oynayacakBrezilyalı futbolcu Ronaldinho, uçak kazasında takımdaki futbolcularını kaybeden Chapecoense’de forma giyebileceğini açıkladı.İlgili Haberi Oku

Bir süre oralı olmayan hakem, kalecinin ısrarları sonrasında maça ara verdi. Pozisyonun devamında top oyun alanının dışına çıkınca maçın hakemi oyunu durdurdu. Vukovic hızla yaralanan martıyı saha kenarına taşıdı. Sağlık personelleri talihsiz martıya müdahale etti. Maçı durduran martı 20 dakika sonra uçmaya başladı. Vukovic’in bu hareketi özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük alkış aldı.

Yayınlanma Tarihi:12:26,