SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yüz binler Chapecoense için bir araya geldi

Kolombiya'nın Medellin kenti yakınlarında düşen uçakta yer alan Chapecoense Futbol Takımı için, Brezilya ve Kolombiya'da anma törenleri düzenlendi.

Güncellenme: 11:14, 01/12/2016
Yüz binler Chapecoense için bir araya geldi

Copa Sudamericana finalinde Kolombiya ekiplerinden Atletico Nacional ile karşılaşacak olan Brezilya Serie A takımlarından Chapecoense’yi taşıyan uçak düşmüş ve takımdan sadece 3 futbolcu sağ kurtarılmıştı. Chapecoense için hem Kolombiya’da hem de Brezilya’da anma törenleri düzenlendi. Aynı saatte düzenlenen törenlerin Kolombiya’daki adresi Atletico Nacional’in stadı Atanasio Girardot’tı.

01 Aralık 2016Brezilya Chapecoense için tek yürekBrezilya kulüpleri, Chapecoense'ye bedelsiz oyuncu kiralanmasını talep etti. Yeşil-beyazlılar ayrıca 3 sezon küme düşmekten muaf olacak.İlgili Haberi Oku

Brezilya’daki anma törenine ise Chapecoense’nin stadı Arena Conda ev sahipliği yaptı. İki törende statları dolduran yüz binlerce insan Chapecoense için bir araya geldi. Anma merasimlerinde tribünlerde mumlar yakılırken, sahada ise beyaz balonlar gökyüzüne bırakıldı.