SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sınırlı rekabet

Kupa maçlarını ne yapsanız etseniz normal koşullarda değerlendiremezsiniz. Büyük takım oyuncusunu alt ligden gelen rakibe karşı üst düzey motive etmen mümkün değil. Ancak genç oyuncu isen ya da takımda forma giymeyi hedefleyen bir yedek isen kendini göstermek için çaba içinde olabilirsin.

Galatasaray'da üst düzey forma rekabeti oluşturmanın güç olduğu da bir kez daha Elazığ maçında ortaya çıktı. Sinan Gümüş için geçen yıl bu tür maçlarda kendini göstermek bir hedefti ve bunu başarmıştı. Sinan Gümüş sonrasında çok şey başarmış havasına girdiği için bu sezon kupa maçında oynamayı angarya görüyor. Almanya'da yetişmiş olsa da gen itibariyle klasik Türk. Buna karşılık takımda forması garanti olan Carole, üst düzey disiplin ile oynuyor. Rakibin de hatasından bitmek üzere olan pozisyona hayat verip golü buldu.

Galatasaray alt ligden rakibi karşısında yine gereksiz yana ve geriye pas yoğunluğu ile maça hâkim görüntüdeydi. Risk alıp, rakibin üzerine giden adam eksiltmeye çalışan oyuncu Yasin dışında yok gibiydi.

Cavanda tescilli hayal kırıklığı. Riekerink Sabri'ye forma vermekte haklı ancak Cavanda'nın transferini isteyen de Riekerink'ti. Sabri'nin yedeğinin Belçika Milli Takımı'na çağrılması da ayrı bir garabet neyse ki bizi ilgilendirmez!

Galatasaray'ın takım savunmasının kırılganlığı Elazığ maçında bile sırıttı. Konuk ekip 2. yarının başlarında eşitliği bulacak pozisyonları deneyimsizlik eseri heba etti. Böylesi maçta taktik veya sonucu bir kenara koyalım. Bir kez daha gördük ki Galatasaray'ın kadrosu yöneticilerin iddia ettiği gibi geniş ve alternatifli bir kadro değil. Çok hayalet adam var parçalı formayı hak etmeyen, takımda rekabet oluşturamayan.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek