SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çayırgücüspor’dan çirkin saldırıya kınama

Çayırgücüspor yönetimi, Okmeydanı Fetihsporlular maçında yönetici Sabri Avcı'ya ve futbolculara yapılan saldırıyı kınadı.

Güncellenme: 19:03, 30/11/2016
Çayırgücüspor’dan çirkin saldırıya kınama

Geçtiğimiz hafta İstanbul 1. Amatör Ligde oynanan ve 4-2 Çayırgücü'nün üstünlüğü ile devam eden maçın uzatma anlarında Okmeydanı Fetihsporlular, Çayırgücülü futbolculara ve Yönetici Sabri Avcı'ya saldırmış ve 6 futbolcu darp edilmişti.

Sarı-yeşilli Kulübün Gaziosmanpaşa'da bulunan lokalinda yapılan toplantıya, Gaziosmanpaşa Amatör Kulüpler Birliği Başkan Murat Yılmazer ve yönetim kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları katıldı. Çayırgücüspor'un yaşadıklarının kabul edilemez olduğunu belirten Gaziosmanpaşa Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Murat Yılmazer, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Toplantının ardından Gaziosmanpaşa'da bulunan tüm Amatör Kulüpler adına yapılan basın bildirisinde “Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu unutmamak gerekir. Çayırgücüspor takımımızın yaşadığı bu üzücü olayı kınıyoruz. Olaya sebebiyet veren Okmeydanı Fetihspor Kulübü Başkanı, yönetimi, futbolcuları ile taraftarlarını kınıyoruz. Spora şiddet ile vahşeti karıştıranların en ağır şekilde cezalandırılması için konunun takipçisi olacağız.” İfadeleri kullanıldı

Çayırgücüspor Başkanı Erol Şişli konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Yaşananlardan büyük üzüntü duyuyoruz, ne camiamız ne de takımımız bu tip bir olayı hak edecek bir şey yapmadı. Sadece futbolun ve bu güzel oyunun içerisinde barındırdığı güzelliklerin peşindeyiz. Yaşananların takipçisi olacağız.” dedi

Yayınlanma Tarihi:18:58,