SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu hatalar can yakıyor

30 Kasım 2016

Alanyaspor-Kayserispor maçında biraz acemilik, biraz da yorgunluktan olsa gerek konuk ekibin lehine ve aleyhine olan penaltı pozisyonlarını yanlış değerlendirmiş yetenekli genç hakem Ümit Öztürk.

Galatasaray-Bursa karşılaşmasında Barış Şimşek'in suya sabuna dokunmadan memnun etme tarzındaki yönetim şekli iflas etti. Ofsayttan golü vermek, gözünün önünde olan penaltıya devam demek, “El insaf” dedirtti. Yardımcın senin görmediğin pozisyonlarda bayrağa asılıp senin hatalarını örtecek ama sen onun görmediği ofsaytı çalmayıp onu açığa çıkaracaksın, sonra da o pozisyon yardımcınındı diyeceksin. Yok öyle yağma.

Akhisar-Kasımpaşa randevusunda neydi o halin Tolga Özkalfa? Akhisarlının ceza alanında topu elle oynamasında yemişsin Kasımpaşa'nın penaltısını. Önce doğru verip sonra ofsayt diye vazgeçtiğin Kasımpaşa'nın golü var, ona ne demeli? Vuran oyuncu kalecinin burnunun dibinden zımbalamış dimdirek gitmiş girmiş kaleye top. Topun gittiği yönde kalecinin önünde değil ki Adem etkilesin kaleciyi. Güme gitmiş Kasımpaşa'nın buz gibi gölü. Giderayak olmadı Tolga.

Başakşehir ile Beşiktaş arasındaki maçı iyi yönetti organik hakem Cüneyt Çakır. Cengiz'in kendini yere atışında bastı sarıyı, haklıydı. Oğuzhan'ın kolundan çekilişini iyi yakaladı yardımcı hakem. Marcello'nun gol sevincinde ayrı güzellikti Beşiktaşlı seyirci Eva hanımın öpücüğü. Kıskanmayalım! Sarı da Eva hanıma mı olacaktı? Son dakikada Querasma'yı da belki sarartabilirdi Cüneyt. Hemen buzığaları, aramayalım. Hakemi kafasında tilkiler dolaşıyor diyerek suçlamayalım. Ya bizlerin, kafalarında tilkiler dolaşıyorsa? Yapmayın abiler, kıymayın hakemlere her yakaladığınızı zannettiğiniz pozisyonda.

Gençlerbirliği-Trabzon maçını Fırat Aydınus doğru kararlarla yönetti. İyi dinlenmiş, biraz da kilo almış, zindeydi Aydınus.

Rize-Fenerbahçe müsabakasında Ali Palabıyık uzun süreden beri ilk defa bir maçı doğru düzgün yönetti. Moral oldu Ali için bu maç.

Karabük-Gaziantep karşılaşmasında Arda Kardeşler'in kırmızısı da verdiği penaltı da doğru. Yeni evli Arda kardeşimiz Antepli'nin düşürülmesindeki penaltıyı da atlayıvermiş bu arada.

Konya-Osmanlı maçında düzgün yönetim gösterdi Özgür Yankaya.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek