SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’de Dick Advocaat sözünü tuttu

Fenerbahçe’de Dick Advocaat sözünü tuttu

"Zenit'te de kötü başlamıştık" dedi, zirveryle farkı 6'ya indirdi. “Bizi kasım ayında görün” dedi, takımı 5’te 5 yaptı. “G.Saray puan kaybedecek” dedi, Cimbom geride kaldı.

AMK GAZETE

Sezonu Pereira ile açıp sürpriz bir kararla Dick Advocaat'ı göreve getiren F.Bahçe, kötü başladığı ligde şimdi bahar havası yaşıyor. Bu değişimin arkasında ise Advocaat ve yardımcılarının büyük payı bulunuyor. Tecrübesi ve soğukkanlılığı ile örnek bir lider havası veren Hollandalı teknik adamın dedikleri de bir bir tutuyor.

Nostradamus’u aratmayan kehanetlerde bulunan Dick Advocaat, “Zenit'te de kötü başlayıp lig ve UEFA'yı kazanmıştık” demişti. Kurt hoca haklı çıktı, lig ve Avrupa'da son 14 maçta sadece 1 yenilgi yaşayan F.Bahçe, zirve yarışına yeniden ortak oldu.

Advocaat, eylül başında, “Bizi kasım ayında görün” demişti. Dediği yine çıktı. F.Bahçe, kasımda 5'te 5 yaptı. G.Saray'ın Trabzon, B.Şehir ve F.Bahçe maçlarında takılacağını öngören Advocaat'ın tahmini gerçekleşti; takımı bir ara 8 puan gerisine düştüğü G.Saray'ın şimdi önünde.