SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe derbisi için Beşiktaş’tan flaş saat önerisi!

Yayıncı kuruluş Lig TV, 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00'da başlaması planlanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçının başlama saatinin 20.00'ye alınması için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu. Fenerbahçe, teklifi kabul etti. Beşiktaş ise öneriyi kabul etmeyip, yeni bir teklif sundu. Top artık federasyonda...

Güncellenme: 21:21, 29/11/2016
Fenerbahçe derbisi için Beşiktaş’tan flaş saat önerisi!

Yayıncı kuruluş Lig TV, Fenerbahçe – Beşiktaş maçının başlama saatinin 20.00’ye alınması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu’nda 3 Aralık Cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin, İspanya La Liga’da oynanacak Barcelona – Real Madrid maçı (El Classico) saat olarak çakışması üzerine yayıncı kuruluş Lig TV, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) resmi başvuru yaptı.

Barcelona – Real Madrid maçı 3 Aralık Cumartesi günü saat 18.15'te başlayacak. Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi ise, bu karşılaşmadan 45 dakika sonra (19.00) start alacak Fanatik’te yer alan habere göre, yayıncı kuruluş, Kadıköy'deki karşılaşmanın saat 19.00'dan 20.00'ye alınması için TFF’ye başvuru yaptı.

BEŞİKTAŞ’TAN 17.00 TEKLİFİ

Fenerbahçe Kulübü, bu başvuruya onay verip saat değişikliğini kabul ederken, Beşiktaş ise, bu teklifi kabul etmedi.

Beşiktaş bu teklifi reddetmekle birlikte yeni bir teklif sundu ve resmi olarak federasyona iletti. Beşiktaş, 6 Aralık’ta Dinamo Kiev ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçını gerekçe göstererek, maçın saat 17.00’de oynanabileceğini iletti.

Siyah-Beyazlılar bu tutumlarında ısrarcı olacaklarını federasyon yetkililerine bildirerek, derbinin başlama saati olarak 17.00 dışında herhangi bir teklifi kabul etmeyeceklerini aksi takdirde daha önce açıklandığı gibi 19.00’da oynamak istediklerini aktardı.