SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elif Güneri SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulundu

Altın madalyasını öğretmen meslektaşlarına armağan eden başarılı sporcu, Karabük’te işçi emeklisi bir babanın kızı. Hedefi Tokyo 2020 olan Elif Güneri, evine 120 kilometre uzaklıktaki beldede çalışıyor.

Güncellenme: 15:20, 29/11/2016
Elif Güneri SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulundu

Ali Erdoğan / SÖZCÜ

Bulgaristan’ın başkenti Sofya'da düzenlenen Avrupa Büyükler Boks Şampiyonası'nda kadınlar 81 kiloda şampiyon olan Elif Güneri sıradışı öyküsüyle dikkat çekiyor. Spora tekvando ile başlayan, antrenörünün başka bir yere atanmasının ardından 14 yaşında boks antrenörü Baykan Arslan tarafından bu spora yönlendirilen Güner'in 13 yıllık kariyerinde 7 Türkiye şampiyonluğu da bulunuyor. İşçi emeklisi bir babanın kızı olan, Karabük Kurtuluş Mahallesi'nde gecekonduda yaşayan Güneri, 120 kilometre uzaklıktaki Çaycuma ilçesinin Filyos beldesinde, Hisarönü Seçil Şanslı Ortaokulu'nda beden eğitimi öğretmeni olarak çalışıyor; izinli olduğu cuma, cumartesi ve pazar günleri idman yapabiliyor.

ZORLA DAVET ETTİRDİK!

SÖZCÜ'ye konuşan Elif Güneri “24 Kasım Öğretmenler Günü. 23 Kasım'da altın madalyayı kazandım. Bu nedenle madalyamı tüm öğretmenlere armağan ediyorum. Benim bugünlere gelmemde hem okul öğretmenimin, hem de antrenörümün büyük katkıları var” dedi. Antrenör Volkan Arslan da “Başarılı olmasına rağmen milli takım kamplarına çağrılmadı. Zorla kampa davet ettirdik. Yüzümüzü kara çıkarmadı” şeklinde konuştu.