SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kafalarda bitmiş

Kafalarda bitmiş

Cevat KOL yazdı...

Bu sezon ligde umduğunu bulamayan Trabzonspor sakatlığı süren Mustafa Akbaş, Castillo ve kart cezalısı olan Mehmet Ekici ve Okay Yokuşlu'dan yoksun bir kadro ile başkent deplasmanına gitti. Bordo mavililer için bu karşılaşma ‘hayat memat meselesi' anlamını içeriyordu. Ligin tehlike bölgesinden uzaklaşmak, teknik heyetin bundan sonrası için vize alması açısından kader maçıydı!

Teknik Direktör Ersun Yanal eksik oyuncuların yerlerine tercihlerini bildik isimlerden yana kullandı. Savunmanın soluna İbanez'e, orta alanda ise Okay ve Ekici'nin yerlerine Aytaç ve Güray'a görev verdi.

İlk yarım saatte her iki takım kontrollü futbolu tercih etti. 28.dakikada ise Uğur Çiftçi'nin Zeki Yavru'ya yaptığı hareketi maçın hakemi kırmızı kart ile cezalandırdı. Rakibin oyuncu eksikliğini değerlendiren Trabzonspor Gençlerbirliği kalesinde daha sık görünmeye başladı. İlk yarı golsüz sonuçlanırken akıllarda ise kart sabıkası olan Aytaç'ın soyunma odasına giderken neden kart gördüğü sorusu kaldı.

Bordo-mavili takımın orta saha oyuncuları Bero, Güray, Onazi ve Aytaç oyuncu eksiltip, oyunu yönlendirerek istenilen ara pasları ile golcüleri buluşturamadı. 10 kişilik ev sahibi takım daha net gol pozisyonları yakaladı.

Sahada bir saatten fazla 10 kişi oynayan bir takıma karşı oyun planı ve hamlesi olmayan Trabzonspor kulübesi böylece kendisini daha da tartışılır duruma getirdi!