SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İpek Soylu başarısının sırrını anlattı

İpek Soylu başarısının sırrını anlattı

Milli tenisçi İpek Soylu, "Hayatın her alanında bir şeyleri başarmak istiyorsanız disiplinli olmak çok önemli. Ben kendi kariyerimde bunu gördüm" dedi.

Tenisin en prestijli turnuvalarından Wimbledon Tenis Turnuvası'nda teklerde Grand Slam ana tabloda oynayan ilk Türk kadın tenisçi olan ve Amerika Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyon olarak Türkiye'ye ilk Grand Slam kupasını getiren İpek Soylu, mezun olduğu Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okullarında, öğrencilere başarısının sırrını anlattı.

Böyle bir başarıyı kısa sürede elde etmenin zor olduğunu belirten Soylu, tenise 6 yaşında Adana Tenis Dağcılık Kulübünde başladığını söyledi. Soylu, elde ettiği başarıda, beden eğitimi öğretmeni Mustafa Keser ve diğer öğretmenlerinin de büyük emeği bulunduğunu kaydetti.

Bu yıl dünyanın birçok ülkesinde turnuvaya katıldığını belirten Soylu, “Türkiye'ye döndüğüm haftalar cidden çok az. Sezon arası olduğu için şu an dinleniyorum. Bir sporu profesyonel olarak yaptığınız zaman, özellikle teniste, çok fazla çalışıp tekrar yapmanız gerekiyor. Günde 4 saat tenis oynuyorum ve 1,5 saat tenis dışında kondisyon çalışıyorum. Tabi bunun yanında dinlenmek de çok önemli. Günümün geri kalanını dinlenerek geçiriyorum. Hayatın her alanında bir şeyleri başarmak istiyorsanız disiplinli olmak çok önemli. Ben kendi kariyerimde bunu gördüm” diye konuştu.