SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman’dan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi yorumu

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman Süper Lig'de 13. haftada oynanacak olan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi hakkında yorum yaptı.

Güncellenme: 00:04, 29/11/2016
Aykut Kocaman’dan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi yorumu

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ilk yarının bitimine 5 hafta kala karşılaşmanın kendileri için bir geçiş maçı olduğunu belirterek, “Bizim adımıza ilk yarının bitmesine 5 hafta kala tam geçiş maçı olarak görünüyordu. Kasımpaşa ve Gaziantep galibiyetiyle yavaş yavaş ritmimizi yakalamaya başlamıştık. Kendi sahamızda oynamanın verdiği avantajla galibiyeti çok arzuluyorduk. Bunu yapabilseydik kalan 4 maçla beraber ligin ilk yarısını 4’üncülük ile 5’incilik arasında bitirmek ihtimalimiz görünüyordu. Son dakika gelen golle aldığımız 1 puanın son derece olumlu olduğunu düşünüyorum” dedi.

“BEKLENTİMİZ 24 PUAN”

İlk yarı puan beklentisinin 24 puan olduğunu da ifade eden Kocaman, “Bu 1 puan eksi, 1-2 puan fazla olabilir. Şu anda bu hedeften 1-2 puan aşağıda olduğumuzu söyleyebilirim. Oralarda devam ediyoruz. Çok kırıklık yok beklentilerimde. İkinci yarı bu takımın bu iradeyle 4 ile 6’ncı arasında bir yer bulabileceğini bekliyorum” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’NİN RAKİBİNİ YAKALAMA ŞANSI DOĞDU”

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin sonucu ile ilgili soru üzerine Kocaman, şöyle dedi:

“Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla ilgili olarak uzun bir süre var. Bir şey söylemek kolay değil. Ancak son haftalara bakıldığı zaman Fenerbahçe’nin rakibini yenerek yakalama şansı doğdu. Bu da önemli ve çok güçlü bir motivasyon kaynağı olarak görünüyor.”

Yayınlanma Tarihi:23:51,