SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Alkışlar Rota Koleji’ne

Alkışlar Rota Koleji’ne

Rota Koleji, kadınlar voleybol ve erkekler basketbolda son haftaların flaş sonuçlarına imza atarak alkış topladı.

Kadınlar Voleybol 1’inci Ligi A Grubu’nda Bursaspor (3-2), Vakıfbank (3-0) ve son olarak Salihli Belediyespor’u (3-1) yenen Rota Koleji, 15 puanla 6’ncı sıraya yükseldi. Antrenör İlker Alkan, “Mutluyuz ama abartılacak bir şey yapmadık, işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz. Çok ve iyi çalışarak her gün biraz daha üzerine koyarak ilerlemek istiyoruz” dedi. Rota Koleji, Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde de üst üste 3 galibiyet alarak dikkatleri üzerine çekti. 5’inci Grup’ta Wings Sport (66-64), Uşak Gelişim (90-68) ve son olarak 9 Eylül Basketbol İhtisas’ı (81-53) mağlup eden Rota Koleji, 2’nci sıraya yerleşti.

30 Ağustos 2016İzmir Rota Koleji`ne Rus pasörKadınlar Voleybol 1’inci Ligi’nde ses getirecek bir kadro kurmak için transfer çalışmalarını sürdüren Rota Koleji, Rus pasör Daria Sergeyevna Burkına ile sözleşme imzaladı.İlgili Haberi Oku

Basketbol Şube Müdürü İlker Duru, “Hem tecrübe kazanıyoruz hem de öğrencilerimizin önümüzdeki yıllarda forma giyebileceği takımın temelleri atıyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.